• ankara'nın en müstesna lokantalarından biri.

etlik kasalar muhitinde, eski garajların içindedir. sabahları çok erken saatlerde bilumum çorbalar ile başlayan program, öğlene doğru muhteşem et yemekleri ile devam eder. bütün yemekler dev bir kuzine'de uzun uzun pişer ve demlenir. bu kuzinede pişmiş pişmaniye kıvamındaki, çok lezzetli kuzu etleri kolay kolay başka mekanlarda bulunamaz. özellikle kuzu haşlama ve onun tarif edilemez güzellikteki et suyu benim favorimdir. yanında yine et suyu ve tereyağıyla pişmiş pilav ve sarımsaklı cacık da söylerseniz keyif tam olur. üstüne de mandıra sütünden yapılmış sütlaç. et yemeyenler kuru fasulyeyi de deneyebilir, gayet hoştur o da.

fiyatları ucuz değildir. ama bu kadar kaliteli etlere ve dev porsiyonlara değer doğrusu.
  • pazar günleri kapalı olan, kredi kartının geçmediği, etin lokum gibi yendiği salaş mekan. ayrıca kuru fasulyesi de et kadar lezzetli.
  • ankara'nın en iyi fırın sütlaçlarından birisi burada. içinde vanilya yok, çok pahalı elbette ama vanilin denilen sakil şey de yok. peki nasıl böyle güzel kokuyor dedim, sütümüz kızılcahamam'dan özel geliyor dediler.

halis malzeme kullanılan ve göz nuruyla yemek yapan yerler o kadar az ki artık, kalanları baştacı etmeli.

fiyatları pahalı diyenlere kulak asmamalı, her güzel şey gibi kalitenin de bir bedeli var.
  • acity'nin yakınındaki şubesi temiz bir mekandır ve esnaf lokantasından çok tüccar lokantasına benzer. etlik kasalar'daki ilk mekanları ise eski otobüs garajı içinde olduğundan kamyoncu lokantası gibidir.

müşterileri de farklıdır. birinci mekanda ağırlıklı olarak çevrenin tuzu kuru iş sahipleri yoğunluktayken, ikinci mekanda komşu gata'nın öğlen yemeği müdavimi doktorlarını saymazsak tekinsiz görünümlü müşteriler yoğundur. garajlar terk edildiği için, özellikle hava karardıktan sonra ankara'nın ne kadar karanlık adamı varsa burada görmek mümkündür. çok mecbur kalmadıkça sadece öğlenleri gitmenizi öneririm.

haşlamanın suyu çok lezzetli olur. nazınız geçebiliyorsa, sadece et suyu çorba olarak da isteyebilirsiniz. kocaman tabakta, yoğun, açık kahverengi, aromatik, nefis. ortasında yine et suyunun içinde haşlanmış sapsarı bir yarım patates. karabiber serpip limon da sıkarsanız bir gurme deneyimi yaşarsınız. ankara'da bu ayarda bir et suyu ben başka yerde bilmiyorum. ekseriyetle çorbamı içip çıkarım, çünkü hem çok besleyici hem de doyurucudur. siz hızınızı alamazsanız, kendi suyunda pişmiş kavurma ve yine et suyuna pişmiş tereyağlı pilavdan azar azar isteyin, pişman olmazsınız. et yemeyenler için oldukça lezzetli bir kuru fasulye de var, helmesi yerinde suyu da bol. sütlaçlarını kızılcahamam'dan gelen çiftlik sütüyle yapıyorlarmış, üstünde fındık. kıpkırmızı bir bardak demli çayla da cilayı çekip çıkarsınız.

pahalı yerdir. porsiyonları büyüktür. yemekler kuzinede pişer. aşçıların tamamı boluludur.
  • çok mütevazı! insanların işlettiği lokanta. daha önce duymuştum ancak yukarıdaki videonun ilk dakikasından sonra yanından bile geçmeme kararı aldım. "anan yapmaz sana bunu ya hahahaha" diyen bir sahibi var. kavurma, az pilav, bir cacık, salata, içecek, çay 46 liraymış. bedavaymış. fena irrite oldum.
  • cem yılmaz, mehmet yaşin abinin programına isim öneriyor ya: doya doya anadolu. hah, işte buradan başlamalı o program. şimdi gimat tarafında acitynin yanında daha eli yüzü dügün bir şube açmışlar.
    yiyin, doyun.
  • valla esnaf lokantası gibi gözükmüyor. yeni nesil gel de seni kazıklayayım lokantası gibi görünüyor...

o anan yapmaz cümlesinden sonra, gidenin ya parası çok, ya da aklı yok.
  • hacı bayram camii yerleşkesi içindeki şubesi sanırım el değiştiren lokanta.. adı başka birşey olmuş. lezzette sıkıntı yok ama ortam biraz garip geldi bana eski havası yok.. bana yakın olduğu için acity avm’nin ordaki şubesine devam..

haşlaması on numara beş yıldız..
    sütlaç harika..
    mevsiminde kabak tatlısı mükemmel..
  • eski garajlardaki şubesinde bugün ciddi bir yangın çıkmış maalesef.
  • pahalıdır. evet lezzetli ama pahalı. ayrıca kredi kartı geçmez, bunun sebebini belki anlayabiliriz ama ibanla da ödeme kabul etmiyorlar. bunun sebebini de anlayabiliyoruz, vergi kaçırmak. bir de buraya baya böyle yetkili abiler ablalar geliyor yemeğe, herkesin durumdan haberi var tabi ki. ama bu ülkede vergi vermemek suç değil maalesef.
hesabın var mı? giriş yap