• çay ocağında çalışan kişinin bile gömlek - kravat giydiği holding.

ya da ben bir haftadır yanlış adamdan çay istiyorum.
  • ismi her zaman igrenc esprilere sebep olagellmi$ guzide sirketimiz. mesela:
    abi hayirli olsun, kardesin universiteyi bitirmis, borusana girmis eki eki eki.
  • bu firmayla iş görüşmesi yapacak arkadaşlara sabır diliyorum, eğer pozisyon acil değilse, 2 görüşme arası minimum 1 ay geçmektedir. sırayla bölge müdürüne kadar olan müdürlerle tanıştırılırsınız, artık bir yerden sonra gına gelir bu ne böyle ceo'ya kadar çıkaracaklar herhalde dersiniz. minimum 3 görüşmede iş teklifi yapılır ve öğrendiğime göre iş teklifi yapılana kadar çoğu kişiler çoktan başka yerde işe girmiş oluyormuş. en çok dikkat ettikleri husus işe başvuran kişinin istekliliği ve firma hakkında bilgileri, dersinize iyi çalışın, benden söylemesi.
  • sendikalı diye işçi atan holding. filarmoniniz batsın.

(bkz: borusan lojistik/11)
  • flarmoni orkestrasına sahip olmasını garip karşıladığım şirket. gerçi helal olsun lan, adamlar hem döşüyor hem çalıyor.
  • 27 aralık'ta swissotel'de çalışanları için yılbaşı partisi düzenleyen şirketler topluluğudur.
  • pek çok şirket, ''imajımıza uymuyor '' gerekçesi ile sponsorluk anlaşmalarını iptal ediyor; çeşitli gerekçelerle.
    borusan bunlardan sadece biri.
    bu kadar abartılmasını anlayamıyorum. anlıyorum da; anlayasım gelmiyor.
    başka bir kadın aşırı açık bir kıyafetle kullansaydı otomobili, borusan yine iptal edecekti anlaşmayı.
    o da bozar imajlarını zira.

asım kocabıyıkın tarzı, tavrı çok bellidir. neden bu kadar şaşırılıyor, bu feveran neden anlamadım. twitter da tt olmuş çoktan.
    herkes borusana sayıp döküyor. ben eski bir çalışanlarıyım, savunmak bana kaldıysa vah hallerine.
  • merkez binası istanbul fındıklı'dadir. konum olaraksa mimar sinan üniversitesi'nin karşısına düşmektedir. borusan makina, güç sistemleri*, mannesmann gibi şirketlerinin muhasebe, pazarlama, 6 sigma, ithalat ihracat, alım-satım, finans, insan kaynakları, satış sonrası destek gibi yönetim birimlerinin merkezi burdadır. oldukça resmi ve ciddi bir kuruluştur.

borusan makina istanbul bölge mudurlugu ise çayırova'dadır. tam da burada cali$ma hayalleri kuruyorum i$te. 8 ya$inda 992c'ye bindigim gun sektorun manyagi oldum. gerci o zamanlar cat borusan'da degildi. bunun dışında izmir, bursa, ankara, adana, antalya ve diyarbakır'da bölge müdürlükleri vardır.

borusan otomotiv'in merkezi istinye'de, borusan lojistik'inki ise erenköy tarafında olsa gerek.
  • ismiyle filarmoni orkestrasını bir türlü bağdaştıramadığım firma. sanırım borusan güreş takımı daha hoş gelirdi kulağa.
  • sevdiğim bir firmadır. fakat kim ne derse nesin, dine dayalı (ateism dahil olmak üzere) yapılan bir ayrımcılığın açıklaması yoktur. hayır, borusan'ı gidip almanya'ya kadar şikayet edeceklerdir ki bu borusan için bir sorun.

imajı ile ilgili cesur bir karar değildir bu, üst yönetim büyük bir ihtimalle şu an toplanmış ve içinde bulunan durumdan çıkma yollarını arıyorlardır.

yanlış yapmıştır.

bunu başı açık diye, etek giyior diye bazı mekanlara alınmayan insanlardan farkı yoktur. ikisi de kanımca aynı derecede uzak durulması gereken, olmaması gereken hareketler.
hesabın var mı? giriş yap