• robert kolej mezunlarının tümü bu sene doğrudan yurtdışına okumaya gitti zaten. (bu rakam 10 sene öncesinde mezunların sadece %30'uydu)dünyayla rekabet edebilecek beyinleri burada tutmayın ama kızları ayrı okutun, çok lazım.
  • ülkeyi kadınlar kuzeye erkekler güneye diye ikiye bölelim de şu yobaz tayfası bir rahatlasın artık.

şu imamhatiplerde ve meslek liselerinde bir araştırma yapılsa da ayrı eğitimin ergenlikte gay ilişkileri nasıl tetiklediği apaçık ortaya konsa. çocuklar birbirlerini parmaklamaktan helak oluyor.

meslek lisesi okurken 1. sınıfta parmak yemeyelim diye duvar kenarından yürürdük. okula sınıfa 2 kız gelince, okula kimya bölümü açılınca 8-10 kız gelince bu tür sapıklıklar da sınıfta ve koridorlarda ortadan kalktı.
    mesela kız erkek ayrı eğitim veren okulların sınıflarına gizli kamera koyulup sınıfta hoca yokken bu tür sapkınlık oranları rahatlıkla ortaya konabilir!
  • bir robert kolejli olarak beni üzmüştür.

şaka lan şaka. çeliktepe cengizhan lisesi'nden selamlar.
  • robert koleji mezunlari gidiyor zaten. siz de hosaf ureten parlak beyinlere kaliyorsunuz.

boyle devam. hosafta dunya lideri olacagiz.
  • keske herkese robert'teki gibi bir egitim vermeyi hayal ediyoruz gibi bir soylemle gelebilseler...
  • kısaca he amk.
    açın bakın, sadece pendik ilçesinde 15 tane imam hatip lisesi var.
    teog puanına göre 150 puan ile girdiğin imam hatipler var.
    teog'da tek bir soru çözemeyen bu adamlar, imam olup cemaate önderlik edecek.nasihat verecek vs.
    bilmeyenler için teog 500 puan üzerinden.aynı muhitte sıradan bir anadolu lisesi 440 puan civarı.
    bu neyin tantanası şimdi.yılda 200 kişi kontenjanı olan robertinmi.
    sadece boş laf ile kendi cemaatini memnun etmeye çalışan mal beyanı.
  • devletin elitist yetiştirse bile kucaklaması gereken bir okullar silsilesi olmalıdır. eskiden paran yoksa anadolu/fen lisesi (ama az sayıda) ve özel okullar vardı. burada kapasitesi olduğu varsayılan çocuklara yükleme eğitim yapılıp dünya ile entellektüel olarak kapışabilecek bireyler yetiştirilirdi. gelelim günümüze, 1 kilo mikroçipin, bir kilo airbus'tan 1000 kat daha değerli olduğu, 1 kilo airbus'ın da aynı ağırlıkta betondan 1000 kat değerli olduğu bir ekonomik düzende betona şartlanan kafalar yetiştirmek toplumsal intihardır. kızları ayırınca eğitim seviyesi ve kalitesi yükselmeyecek, kendi doğmaları ile mutlu yaşayacaklar, o kadar.
  • bu topraklar islamiyete "ait" degil bir kere, tamamen sacmasapan bir fikir iceren yazi. osmanli'nin kullandigi cami mimarisi ve hatta mimarlari bile hristiyan geleneginden gelme. osmanli'yi ıslam devleti olarak goruyorsan 1453-1923 versus 330-1453, yani 500 senelik islam devleti versus 1150 senelik hristiyan devleti. ayrica nerdeyse 100 seneden beri bu topraklarin resmi dini yok.

gine akp'lilerin "bu ulkede herkes kapici" inanci saskinliga yol aciyor. hayir bu ulkede herkes kapici degil, egitimsiz ve yobaz insanlarin daha "oz" ya da "otantik" olmak gibi bir vasiflari yok, bu kisiler kendi tarihlerini muhtesem suleyman dizisinin avrupa karikaturlerindeki turk imajlarindan calip cirptiklari kiyafet ve senaryolardan ogreniyorlar. cehalet ve ofke sizi bu ulkenin "sahibi" yapmiyor. robertliler ve baska iyi egitilmis koklu kurumlarin mezunlari olmasaydi su an elinizdeki imkanlarin hic biri olmazdi, birak gazete yazari olmayi hic bir sey olamazdiniz. bir mollanin eteklerini open ayak kokan ve sefalet icinde yasayan bir takim koleler olurdunuz. bu ulkenin ne saglik sistemi, ne egitim sistemi, ne karayollari, hic bir altyapisi olmazdi afganistan seviyesinde yasardik. ayrica bu yobzlarin hangisinin babalari sehit oldu pardon? bir bak bakalim kimlerin dedeleri kurtulus savasinda savasti.

sonradan edit: asil mevzuya gelirsek bence buyursunlar acsinlar islami kiz okulunu. kendi kizlarini oraya yollasinlar. ancak o zaman islamci erkek okulu da acip erkek cocuklarini oraya yollamalari gerekir. her zamanki dinci ikiyuzlulugu ile erkekleri koklu ve dunya standardinda konumu olan laik kurumlara ve ortamlara kamuflaj icinde sokmak icin her turlu dalaveraya basvurup kadinlari ekarte etmeye calisiyorlar. hayir efendim, islami kizlar kiz okuluna gidecekse yok oyle oglunu bogazici bilkent odtu ituye filan sokmaya calismak, onu da yeni kurulan dinci erkek universitesine yollamalisin. ama olmaz tabii cunku laik okullara giderse ileride daha fazla para kazanabilir o yuzden erkek olunca muminlik filan hikaye. nasil ahlaksiz nasil cikarci nasil serefsiz ve yalancisiniz.
hesabın var mı? giriş yap