• staj için gittiği fetöcü terörist fettah tamince'nin otelinde şüpheli şekilde öldürülen liseli genç.
    fettah tamince'nin otelinde şüpheli ölüm: savcı 3 kez değişti! video
    rixos lares hotel’de staj yaparken şüpheli şekilde ölen burak oğraş’ın babası murat oğraş, sekiz yıldan bu yana adalet arıyor.oğraş, yıllardır başta cimer olmak üzere olayı yazdığı hiçbir kurumdan dönüş alamadığından da yakındı.oğraş, “fettah tamince yüzünden harekete geçilemiyor çünkü ona dokunulamıyor. acımız günden güne artıyor, yargılanırlarsa aile olarak biraz rahatlayabiliriz. içeri atılmaktan da korkmuyorum, elimde her şeyin belgeleri var” diyerek adalet arayışına devam edeceğini vurguladı.

emniyet müdürü rixos grup’ta işe başladı!
    soruşturmanın engellendiğini öne süren baba murat oğraş “oğlumun katillerini istiyorum. emniyet oğlumun ölümünü bilerek önemsemedi. istenilen belgeleri araştırmıyor. oğlumun ölümünden 1 yıl sonra antalya emniyet müdürü ali yılmaz, rixos grup’ta kurumsal ilişkiler direktörlüğü’ne getirildi” dedi.
    link link link

(bkz: fettah tamince'nin otelinde ölen liseli çocuk)
  • inanılmaz şekilde tam 9 yıldır üzeri örtülen cinayet.

her türlü kamera kaydı, görgü şahidine rağmen üzeri örtüldüğü yetmiyor; dönemin emniyet müdürü cinayetten 1 sene sonra otelde müdür olarak işe başlıyor.

rezaletler, haksızlıklar silsilesi.

o çocuk bir babanın en sevdiğiydi. bir annenin biricik oğluydu, birilerinin torunu, sevgilisi, arkadaşıydı.

yahu kimse mi duymaz seslerini? ey ekşi sözlük?!

ya sen olsaydın? ya senin evladın, kardeşin, arkadaşın olsaydı? en sevdiğinin başına gelseydi?

susma, susturma.
  • cinayete kurban gitmiş 16 yaşında bir çocuk.
    davanın 1. ayında davayı devralan savcı bundan üç yıl önce olayı araştıran gazeteci metin cihan’a attığı mesajları yayınlandı. üstüne aradan geçen üç yılda o üstten tavrı, sorulan soruları cevapsız bırakan tavrından vazgeçip olayı kendince ben tek değildim mesajı vererek mesaj atmış gazeteciye. ne oldu diye soruyor metin cihan sizce neden diyor. zamanında gencecik bir insanın ölümünü araştırmayıp, şüpheleri gözardı edip/ ettirilip bir anda seçime 2 ay kala bu mesaj çok manidar. hepiniz yargılanacaksanız.
    edit:imla.
  • burak oğraş cinayetinin üstünün kapatılmasında büyük emeği geçen antalya eski il emniyet müdürü iyi parti’den aday adayıymış :) bu korkunç iddia doğruysa millet ittifakı benim için bitmiştir. iyi parti skandalları bitmiyor.

metin cihan’ın konuyla ilgili tweet’i
  • az önce twitter da babasının videosuna denk geldim. şuradan izlenebilir. babasının iddiaları gerçekten kan dondurucu. oğlunun önce darp edilip sonra da binanın camından aşağı atıldığını düşünüyor ve adaletin bu duruma sessiz kaldığını söylüyor. umarım bu başlık biraz daha ilgi çeker ve bu olayın aydınlatılması yönünde bir kamuoyu oluşturulabilir.
  • davasının ilk savcısı gazeteci metin cihan'a yıllar sonra ansızın mesaj atmış beni yanlış anladınız diye. açıkçası bu kadar erken olmasına şaşırdım.

yazışmalar (ilk iki tweet eski 2020 yılına ait konuşmalar. diğer tweet ise hiçbir şey olmadan attığı mesajları içeriyor)

edit: savcının ismi ümit yaşar özdemir. gazeteci metin cihan'ın yazdığına göre, burak'ın babası antalya'ya her gittiğinde savcıyı ziyaret ediyor fakat olumlu bir tepki alamıyor.

baba murat ograş'ın tweet'inde bahsettiği gibi haydi işine bak diyerek muhattap dahi alınmıyor.
  • twitter da #rixossusma hashtag’ i ile yeniden gündeme getirilmeye çalışıyor umarım adalet er yada geç yerini bulur.
  • 10 yıldır adalet arayan bir baba.... destek olalım lütfen!

#burakoğraşınkatillerinitutuklayın
  • neden bir türlü kamuoyu oluşturulamadığını merak ettiğim faili belli cinayettir.
    babanın twitlerini bile okuyamıyorum utancımdan.10 yıl geçmiş hala bir gelişme yok.gerçekten inanılmaz
hesabın var mı? giriş yap