• de baglacini ayirmayi bilmiyor. ortaokul terk diye du$unup ciddiye almiyordum ama kafasi cali$an insanlarca ba$liginin altiginin doldugunu gorunce bi duriym bakiym dedim.

"suc" ile bildigin, duz gundelik eylemler arasindaki farki bilmiyormu$.

iradesiz bir varlik olan cocuk denen nesneyi becermek--> suc. tecavuz. anliyor musun? basiyor mu beynin? supradin var, onu getiriym istersen.

iki erkegin, iki kadinin gayet kendi istekleriyle a$k ya$amalari, sevi$meleri--> oyle siradan bi sevgi olayi.

iki erkege/iki kadina birbirleriyle olduklari icin "sapiik", "sapkin" diye bagrilmasi--> ayrimcilik, nefret kusma hali.

saksidaki bitkiye anlattim "haklisin abla" dedi, kendisi de o duzeye gelecek diye umuyoruz.
  • nasıl ki kendisi biseksüelliği sapkınlık olarak görüp bunu pedofili ve ensestle bir tutuyorsa, ben de bu nefret söylemini töre cinayetlerini desteklemekle bir tutuyorum. bak az düşünün nasıl aynı mantık olduğunu göreceksiniz. düşünün ama tamam mı?
  • fikirlerine saygı duyulmasını istiyor.
    fikirlerine zinhar katılmıyorum ve bana dehşet verici geldiler. nasıl böyle düşünebilir hayret ettim evet...

"biseksüellik, ensest, çocuk istismarı, hayvanla ilişki sapkınlıktır." dedi.
    söylediklerinin yanlışlığını düşünmeyi bırakın hayret verici buldum, evet.
    rızayla girilen ilişki ile rıza olmadan cebren, şiddeten, zorla girilen ilişki aynı cümledeydi çünkü.

edit: eşcinsellik dememiş, biseksüellik demiş, mesaj attı ve düzelttim.
  • ekşi sözlük yazarıyım. marjinal değilim. gayet piknik tip bir insanım.
    buziness ile kişisel zinhar bir davam yok. söylediklerinde ve söylemlerini savunuşundaki saygı göstermek takıntısına söylecek lafım var sadece.

biseksüellik iki tarafın rızası ile girilen gayet mutlu mesut bir ilişki, bir tercihtir. kişi öyle hissediyorsa geri kalan dünyayı bağlamaz. etrafa zarar vermez, etik bulunmayabilir isteyen tarafından, o da bizi bağlamaz ama tecavüzcülük ile hele hele çocuk tecavüzü ile aynı kefeye konulması dehşet vericidir.

gelelim ensest kavramına. ensest ilişkinin büyük ağırlığı günümüzde tecavüz ile oluyor. yarıdan az kısmı, [en fazla yarısıdır olsa olsa ] da akraba evliliği. yine de buna rızalı ilişki diyemeyiz. kesin araştırmaları varsa biri link verirse düzeltirim. "illa ben bilirim"ci değilim.

çocuk istismarı ve hayvanla ilişki ise (hatta bence ensest de) biseksüelliğin yanından yöresinden geçebilecek kavramlar değiller. karşı tarafa zarar vericiliği ve zor kullanım açısından ve daha bir çok açıdan.

ezcümle cinsel tercih sadece yaşayın bağlar ve zararsızdır. etik bulmamak başkadır, tecavüzle aynı kefeye koymak başka.
  • "sizler biseksüel olabilirsiniz, ya da çevreniz biseksüel insanlar ile doludur, ya da bu insanlarla her gün evinizde grup seks partileri yapıyor da olabilirsiniz" deyi$inde bi gipta sezdim ben. cani istiyor da annesi izin vermiyor gibi, ko$ede pipisiyle oynayip ":((((((((" yapan kucuk emrah gibi canlandi gozumde.

"ama siz her gun biseksuel grup seks partileri yapiyorsunuz :((((((((((((((((((((((((("
  • sourberry'de yaptığı son program bir nefret söylemi etrafında şekillenmiş ve bunun ardından diceyliğine son verilmesini kimsenin kankası olmamasına bağlamıştır*
    ama ne yazık ki burada işler tahmin ettiği gibi yürümüyor. sözlük üzerinden yapılan trollük veya nefret söylemleri medyanın herhangi bir yerinde ilgi gördüğü kadar ilgi görmüyor. çünkü hiçbir reyting ve reklam kaygısı olmayan bir yayın kuruluşunun böyle bir duruma çanak tutması gibi bir şey söz konusu olmamıştır. eğer reklam alan bir radyo olsaydı ve yönetim ruhunu paraya satmış olsaydı eminim prime time programı olur, yaptığı işi de kaliteli sayardı.
  • "sapkınlık" konusunda sanırım farklı tanımlar var kafamızda. kendisine ve başkalarına zarar vermeden rıza ile cinsel ilişkiye girenlerin bir şekilde sapkınlık olduğunu ben düşünemiyorum.

şimdi benim normalimle insanların normali çoğunlukla uyuşmaz. ben birinden hoşlanıyorsam gider söylerim, sevmiyorsam söylerim vs. o konuda çok "düz" bir insanımdır. hani bazıları odun der. neyse, konu bu değil.

ben fikirlerini dile getirirkenki tavrından rahatsızlık duydum sadece. "ekşisözlük yazarları zaten hep bi marjinal ayağında yeaa" tavrıyla bilmiyorum ne kadar itici olduğunun farkına varmış mıdır. hayır, burada hepimiz çok marjinaliz allaam ne kadar farklıyız olayında değil kimse. ama "köy kahvesinde" muhabbet eden agalardan farklı düşünmemizin sebebi, birazcık da olsa mürekkep yalamış insanlar olmamız olamaz mı? ki o agalar bile, fikirlerimiz üzerinde "benim doğrum bu saygı duyun" demekten çok "neden böyle düşünüyorsun, nedir anlat" diye yaklaşıyorlar. bilmiyorum, onun görüş ve düşüncelerini değiştiremem ki.

sadece, üslubunu değiştirmesini tavsiye edebilirim. bir de, programını bir şekilde sabote ettiğim için özür dilerim.
  • şimdi bu adam beni tanımadığını etmediğini söylemiş. doğrudur. kendisiyle tanışmışlığımız, konuşmuşluğumuz yoktur. ama aynı cümle içerisinde nasıl oluyorsa boyum ve aklımla ilgili beyanatta bulunuyor. bir de sanki geceleri dizinde yatıp annem saçlarımı hiç okşamadı buzi diye ağlamışım gibi bir şey de söylemiş. ha bi de sanki başlığına her yazana cevap veriyor sanırsınız. ama yapmıyor. onda bile ayrımcı. biseksüel de değilim ama.

bi de seks partisi falan demiş. orgy zirvelerini gerçek sanıyor galiba.

ama bak eminim yakında havada duracak ve şahitleri olacak.

evet.

buzi bey ne yapıyorsunuz?
  • kendisini savunmak için, nihat genç'i, murat bardakçı'yı ve fatih altaylı'yı referans almış. bence başka bir şey söylemeye gerek yok.

(bkz: #18384468)
  • şu ekşisözlük aleminde ikinci defa sourberry dinleyeyim dedim, onda da bu kişinin yanına aldığı bir kişiyle yaptığı programa denk geldim. aslında amacım bir önceki mükemmel programı dinlemekti. (betty puf puf olmalı sanırım dj'i) neyse bu kişinin programını dinledim ve vıcık vıcık bir muhafazakarlık dinledim. insanların yaşam biçimlerine hakaret de dinledim, programa bağlanan bir kadına söylenen hakarete varan cümleleri de dinledim. bence, kendi yaşamına baksın ve başkasının yaşam biçimine hararet etmekten kaçınsın, çünkü bu uygar bir ülkede suçtur. henüz türkiye'de olmasa da, suçtur.
hesabın var mı? giriş yap