• çalışma saatleri düşürülecek gibi duruyor. ben de yıllardır "bir memurun işi 17.00'de bitiyor, banka vs. işlerini nasıl hallediyor?" diye düşünürdüm.

ak parti'nin yine yeni bir devrim hazırlığı.

--- spoiler ---

"8-5 mesaisinin geride kaldığı bir dönemden geçiyoruz"

biz, bu konudaki akademik çalışmalardan istifade ederek mevzuatımızı yeniden düzenlemek durumundayız. buradaki değişim sorumluluğu bizlere ve meclis'e düşüyor. netice itibarıyla insanların 12 saat, 14 saat zorla çalıştırıldığı günler geride kalmıştır.

bugün 8-5 mesaisinin geride kaldığı bir dönemden geçiyoruz. bu da değişimi açıklamaya yeterli değil. aynı mekanda toplanıp, üretim sürecine katkı verme anlayışı ve geleneğinin de aşınmış olduğu bir dönemden geçiyoruz."
    --- spoiler ---

https://m.ensonhaber.com/…sma-saatleri-geride-kaldi
  • en sağlıklısı 9-15 mesaisidir zaten.
  • 8 saat mesai fazla, o yüzden mesai saatini 10 saate indiriyoruz. hayırlı olsun.

şeklinde devam etse şaşırmaz kimse artık.
  • aynı işi yapmak için gerekli insan sayısını arttırarak istihdam sağlama peşindedirler.
  • 6 saate indirip işsizliği azaltma mevzusu değilse bir şey bilmiyorum, deha bunlar deha.
  • 8-5 değil 5-8 yapalım diyor sanki:)
  • mesai saatlerinin değil, memur sayılarının azaltılması gerekiyor.

en azından dış açık veren ve ekonomik olarak zor durumda olan bir ülkenin yapması gereken bu.
  • kamu sektörü dışında bir allahın kulu uymaz buna. kamu bankaları bile 09-19 çalışıyor. ara 12:30-13:30.
  • torpilli yandaşların bankamatik memurlarıyla eşit seviyeye getirilmesi durumu olabilir. malum torpilli arkadaşlar bu sıcaklarda bürolarda oturuyordu. bankamatik memurları ise deniz kenarında.

garibanların mesaisi artık 12 saatten 14 saate çıkar. memur arkadaşlar zaten fazla mesai almadan çalışıyorlar bazı dairelerde
hesabın var mı? giriş yap