şükela:  tümü | bugün
  • ne idüğü belirsiz saçma sapan tavsiyeleriyle, bilimden uzak cahil insanları tv'de toplayıp kesesini şovmenlik yaparak dolduran cezalı doktor canan karatay'ın heykelinin dikilmesidir. bütün boş beleş işler bu ülkede. barış akarsu heykeli bile bundan daha gereklidir.

http://www.sozcu.com.tr/…ykeli-dikilecek-2-1406135/
  • canan karatay tek başına doğru ya da yanlış şekilde gıda endüstrisini etkiliyor. doğru ya da yanlış şeyler söyleyerek tüketimi bir yerden başka bir yere yönlendiriyor. insanların beslenme şekillerini değiştiriyor. şeker endüstrisi için ciddi bir tehdit mesela...

bir seferinde bir oturuşta 72 zeytin yediğini söylemişti. zeytinciler tüm akdeniz ve özellikle kuzey ege, güney marmaraya heykeli dikse bile şaşırmam.

ama yazdığım gibi uzman olmadığım için doğru mu yanlış mı söyledikleri bilemiyorum. aklım doğru olduğunu söylüyor ama bunu belki de hiç bilemeyeceğim..
  • heykeli tereyağından yapılacakmış.

az sonra buraya bir video editi gelecek.

video editi : https://youtu.be/zrbmwest5dc
    videonun 3. dakikasında ceza alması konusunda çıkan yalanları söylüyor. karatay'ın kitabını okumuş, youtube videolarının hepsini izlemiş, onun önerileriyle yemek yiyerek kilo veren biri olarak açıkca söylüyorum ki, bu kadına hakettiği değer verilmiyor. diyetisyenleri işsiz bırakacağı için korkuyorlar sanırım. heykeli dikilmeli mi ? diyetisyen olarak değil ama bir prof. olarak dikilmesinde zarar görmüyorum. ...ve evet tüm videoları peşpeşe izleyince kadının söylediklerindeki tutarsızlıkları farkediyoruz ama bunu onun yıllarca yurtdışında kalıp türkçeden uzaklaşmasına ve yaşlanmış olmasına bağlıyorum. bu kadına saldırmayın demiyorum, hobi olarak yine saldırın, zira hiç birinizi bi tarafına takmıyor.
  • heykeli yumurtadan yaparlar herhalde
  • heykeli dikilecek bir katkı yapmamıştır denilebilir belki ama kendisine saçma sapan tavsiyeler veren insan demek biraz hafif kacar. zira muhtemelen kendisi bu sözlukteki çoğu insanın yaşamı boyunca okuduğu kitap sayısından fazlasını yazmıştır.

(bkz: profesör doktor)
  • "iki şeyden ticaret yapıp kâr etmeyin, şarap ve zeytinyağı"* demişti hz. isa.

demek böyle deyince de çarmıha geriliniyor.*
  • dolandırıcıya paraları poşetleyip götürürken ki bir enstantane olabilir mesela. altına da bakın bu bir profesör yazılabilirse süper olur.

(bkz: abukluklar ülkesi)
  • "çayın içine tereyağı koyun" diyecek kadar mantıksız olan ve bilim çevreleri tarafından dikkate alınmayan bir insanı kim , nasıl ve ne şekilde profesör yaptı bilemiyoruz ancak heykelini kimin dikmeye çalıştığını biliyoruz.
  • ustaya saygıdır.
    ama umarım heykeltraş eseri çıplak olarak yorumlamamayı tercih eder.
  • gıda ve ilaç sektörü tarafından habire itibarsızlaştırılmaya çalışılan korkusuz kadın. zaman sürekli onu haklı çıkardı. her zamanki gibi ölünce değerini anlayacağız.