• çok duygusal bir film.
  • üçüncüsü benim için bir miktar hayal kırıklığı olan serinin son filmi.

mqqueen üçüncu filmde tekrar merkeze alınmış ancak beklenen etkiden çok uzaktı. yapımcılar doc hudson ın arkadaşlarını işin içine sokup garantiye oynamışlar ancak o karakterler de zayıf kaldı. kaldı ki bu karakterlerin finalde hiçbir etkisi olmadı.
  • --- spoiler ---

animasyon filmlerinde ağlayan tek ruh hastası ben değilimdir umarım. mcqueen yaşlandı pistlere veda etti. genelde bu filmler hep bir mesaj üzerinedir bilirsiniz. tamam dedim klasik senaryo belli, pes etmeyecek çalışacak yine şampiyon olacak ama beklediğim gibi çıkmadı. üzülerek ayrıldığım ilk animasyon filmi olabilir.

--- spoiler ---

edit : haklı uyarı üzerine spoiler kısmı eklendi.
  • --- spoiler ---

serinin en beğendiğim filmi.
    son film olarak kalmasını da istiyorum.
    filmin yarısında finalinde olacakları hissettim.

şimşek tam da olması gerektiği gibi pisti gençlere bıraktı ve şahane bir takım lideri oldu.
    tek üzüntüm pas git'in sahiplerinin sırf mcqueen'e vefa için şirketlerini satmaları oldu.

ayrıca mavi mcqueen çok süper durmuş. arabalarda kırmızı vazgeçilmezimdir ama mavi yakıştı mcqueen'e

--- spoiler ---
  • bir pixar delisi olarak yıllardır pixar'a yakışmayan nadir serilerden biri olduğunu düşündüğüm filmdi. bugün değişti. çünkü bir tutam pixar tozu serpilmiş filmin üstüne. 7 yaşındaki oğlumla keyifle izledim. o farklı tat aldı, ben farklı. en güzeli de bu.

elbette bir inside-out, bir wall-e ya da bir up değil ama bu üçü de bi başka zaten. arabalar 3'ün esprisi yaşlanmak, yerini yenilere bırakmak ve kendinden daha iyilerini yetiştirebilmenin keyfi üzerine şahane bir üçleme finali olmuş zannımca. bir yarış şampiyonuna en yakışan şekilde bitti, gururla ve aslında önemli olanın kazanmak olmadığını vurgulayarak.

yine bi animasyonda daha ağladık ya, allah affetsin.
  • çocuklarını getirmek zorunda kalan genç babalar* ve çocuklarla izleyip çok sevdiğim film.sadece 3d olmasaydı daha iyi olabilirdi diyorum.
  • --- spoiler ---

mcqueen'i takım şefi olarak görmek hem sevindirdi, hem üzdü.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

üzmüştür.
    film mcqueenle birlikte hepimize yaşlandığımızı hissettirdi.onunla yaşlı diye geçilen dalgaları kendi üzerime alınıp öfkelenmem ve sonunda kabullenmem baya bir koymadı değil.
    bu nasıl animasyon filmi diye sordurtmuştur.genellikle animasyon izlerken içim neşe, sevinç, umut ile dolarken içim karardı yeminle.
    beni sinemadan almaya gelen anne babam yüzümdeki ifadeyi görünce sadece "mcqueen emekli oldu." cümlesi döküldü dudaklarımdan.
    kahraman kırmızı şimşek mcqueen emekli oldu gençler şimdi dağılabiliriz.
    edit: sonunda mavi rengi de bok gibi oldu ayrıca. biz seni kırmızı sevdik.hıh. unutanın kalbi kurusun.
    --- spoiler ---
  • logandan sonra şimşek mcqueen için bu kadar aglayacagimi tahmin edemezdim. serinin onceki 2 filmini de severek izlemiş, oğlumla beraber ayni esprilere defalarca gülmüş birisi olarak bu filmde de ayni eğlenceyi yakalayacagimizi düşünmüştüm.

çocuklar pek durumdan etkilenmedi. ebeveynlerden burun cekenlerse sayılmayacak kadar çoktu. salona girmeden cebinize bir paket kağıt mendil almayı unutmayın.
  • güzel bir kapanış filmi olmuş. güldürdüğü kadar ağlattı da.
    ilk film çıktığında hayran hayran izlemiştim, 11 sene sonra bu sefer hikayenin sonuna tanık olmak güzel bir duygu ama bittiğini bilmek de hüzünlendiriyor. her zaman özel bir yeri olacak bende. arabaların dile gelmesi hoşuma gidiyor arkadaş. *verdiği mesajlar da hep çok güzel oldu. müzik seçimleri de cabası.

--- spoiler ---
    finalde mcqueen'in kenara geçip pisti ramirez'e bırakmasına biraz bozuldum yalnız. ilk defa karşımıza çıkan bir karakterin bir anda öne fırlaması biraz sırıttı gibi geldi. mater'ı modifiye edip yarıştırabilseydik keşke. *
    --- spoiler ---

hoşça kalın radyatör kasabası sakinleri.
hesabın var mı? giriş yap