aynı isimde "casper" başlığı da var
  • kış uykusuna dalamayan sevimli bir ayı konu edilmişti bir bölümünde. casper ayıyı uyutmak için elinden geleni yapıyordu ama ayı bir türlü uyuyamıyordu. ayı gerçekten çok uykusuz ve çaresiz görünüyordu. sonra tesadüfen, ayıyı uyutmayanın, diğer mağaralarda uyuyan ayıların horlama sesi olduğunu farkediyorlardı. onlar uyanırken bizim ayı henüz yatmıştı kış uykusuna. uyumuştu.

ne güzel bi çizgi filmdi bu. bir zamanlar her şey ne kadar güzeldi.

edit: link
  • hayatta örnek alarak enayi sinifina koyulmami saglayan çizgi film karakteri.
  • bu casperin karsılastigi yaratıkların bazıları ilk goruste hiiaaa der degisik efektlerle kacar gider,ama meraba ben sevimli hayalet casper,arkadas olabilirmiyiz diyince karsıdaki yaratık birden degisir,ha kocum oyle desene,gel soyle konusalım surda arkadasca der,bu sekilde arkadasca,hayaletsel numaraların ne gibi iyiliklere dönusebildigini kanıtlayan bilumum dostluk yasanır..bu casperin tek kadim dostu wendy diye kırmızılı bi kızdır,,onun dısında filmlerde arkadas olduklarıyla bi daha hic karsılasmaz..
  • radikal gazetesi'nin 1997 yılında kartondan şatosunu, kuponla, verdiği sevimli hayalet.
  • 1990larda cekilmis bill pullmanli christina riccili bir de film versionu vardir. billin aynaya bakarken clint eastwood ve mel gibsona donustugu sahne eglencelidir.
  • arkadaş olacam ayağayla türk ve dünya çocuklarını pençesine düşüren ve ardından üç piskopat abisinin eline veren gammaz hayalet. avrupada kırmızı bültenle, ameraka ise ghostbusters ile aranmaktadır.
  • sevimsiz ama yine de acınası casper'in üç tane de birbirinden kötü ağabeyi vardır.bunlar adam gibi hayalet olmuş bütün gün kimi nasıl korkutsak diye ciddi ciddi planlar yaparken casper arkadaş peşinde koşar,hatta boyuna posuna bakmadan abilerinin planlarını da sabote eder.sonra da hem hayaletler tarafından hem insanlar tarafından dışlandığı için ağlak ağlak dolaşır.yine de yazıktır.
  • nasıl öldüğünü şiddetle merak ettiğim bu sevimli hayaletin en önemli özelliği sevimsiz olmasıdır.. sen o zago misali pinpon topu kılıklı kafayla niye dert edersin ki kimse benle arkadaş olmuyor diye? ben etten kemikten canlı bir insan olarak kendime hayalet arkadaş arıyor muyum? aramıyorum.. neyse çocuk işte neticede..
  • yanılmıyorsam wendy diye küçük cadı bi kız arkadaşı vardı casper'ın.wendy'nin de ailesinde kotu cadılar vardı. o da casper gibi ısrarla ii olma yolundaydı. beraber süpürgeye biner ucarlardı***
  • kimi rivayetlere göre kendisinin arafta kalmış richie rich olduğu söylenir.

https://www.throwbacks.com/…sper-vs-richie-rich.jpg
hesabın var mı? giriş yap