şükela:  tümü | bugün
  • bir çaylak parçasının şahsımla “senli” “benli” konuşmasıyla kafama takıldı bu sorun.
    bence behemehal ortak bir tabir geliştirilmeli.
    abi denebilir, üstad denebilir, efendim denebilir. bu konuda sözlük yönetiminin acilen çözüm üretmedi gerekmektedir.
    lavuk bir çaylağın teki geçen mesaj atmış, “kardeş şu entryin çok ağır olmamış mı?” diyor.
    bak hele laflara bak hele, “ kardeş” sensin lan it! karşında bi yazar var, önce şu üslubunu bi düzelt! ayrıca senin ne haddine beni eleştirmek?!
    lanet gelsin atom fiziğine de, kuantumuna da pırafasörlüğüne de!!
  • yazar hazretleri?
  • hiç mi çaylak olmadınız olum? düşmez kalkmaz bir allah gün gelir laneti yersin anlarsınız çaylaklığın nasıl bir şey olduğunu. kafanıza göre takılın gencolar
  • balıkçılık konusunda denemeler yapan, sazan avına çıkan yazar beyanatı. yoksa bir insan bu kadar çok çaylak varken, çaylakları aşağılayarak küfür yiyecek kadar gerizekalı olamaz.
  • ***efendim,mirim,üstad,mösyö,monşör diyebilirler en azindan denmeli diye düşünüyorum. zor geliyor ise
    ***lordum, düküm, ağam , paşam , kıymetlimiz, bilgiç,hasmetlimiz,yazar hazretleri diyebilirler ama

edit - hiç birisini söylemediler küfür ettiler adi herifler.. hala ediyorlar...
  • (bkz: haşmetmeab)
    (bkz: efendimiss)
    (bkz: mahmut)
  • bazı ılık götlü yazarların devlet dairesiyle yazışıyormuş gibi hitap edilmesini beklesede siklenmemesi gereken hitapdır.
    herkes kafasına göre.
    yok öyle boş beleş saygı.
    hakedeceksin.

edit: ironinizi siktirtmeyin.
    sözlükte egosu tavan yapmış, narsist kişilik bozukluğu bulınan orospu çocuklarının sayısı gereğinden fazla ve giderek artıyor.
  • hiç çaylak olmamışsın galiba. ben çaylak bile değil iken mesaj atmak istediğim yazarlar vardı ve o yüzden kaydoldum. süre gelen zaman içinde ise yazar oldum. senli benli konuşsun ne olacak, ne sanıyorsun ki kendini? senin gibi bir gün yazar olacak kişilere “-üstad desinler, bik bik desinler” ne özürlü bir özgüven. hitap şekline takılmış mevzuya gel. çaylak kardeşlerim bu ortamın ne tür insanlar barındırdığını bilin ki “sen” dediğin insanlar “üstad” gibi bir hitap şekli istiyor.
    gerçi türkiye’de üstad denilen kişilerin kafa yapısını biliyorum da, neyse...
    gereksiz başlık olmuş.
  • (bkz: sayın yazar)
    mesajlarına böyle başlamayanları dikkate almıyorum. haddinizi hududunuzu bileceksiniz!
  • (bkz: ironi)

sözlükte ciddi ciddi anlama sıkıntısı var şu kelimeyi. kelimeyi anlasa bile pratiğe bir türlü dökemiyor elemanlar. çok yazık çok.