• genellikle duvarcilarin kullandiklari, yapilarin yere dik olup olmadigini kontrol amaciyla kullanilan basit bir alet.
  • nikah şekeri yerine 7 ağaç uygulamasından bir de ben haberdar edeyim dediğim vakıf. zaten herkes milyon tane nikaha katılıp milyar tane badem şekeri yiyor. daha fazlasına ne gerek var, vereceğimiz para faydalı bir şey için kullanılsın diyorsanız, vakfın internet sitesine bir göz atmanızda fayda var. buyrun: http://www.cekuldukkan.org/neden-7-agac-_25.html
  • birbirinden güzel ve değerli olan 3 gezi haritasını sadece 3 lira kargo bedeli ödeyerek edinmemi sağlamış vakıftır. haritalar gayet kaliteli ve özenle hazırlanmıştır. tavsiye etmemek mümkün değil. vakfın web sitesinde kısa bir form doldurarak bu haritalara sahip olabilirsiniz.
  • "sinan'a saygı" projesini yürüten bu vakıf, mimar sinan eserleri istanbul gezi haritası ve mimar sinan eserleri trakya gezi haritası'nı kargo ücretini alıcı ödeyecek şekilde ücretsiz yollamaktadır. şurdan istemekten hiç çekinmeyiniz:

http://www.sinanasaygi.org/haritaistek.asp
  • çevre ve kültür değerlerini koruma ve tanıtma vakfı'nın kısaca yazılışı
  • çekül vakfının yürüttüğü 7 ağaç ormanları projesi 7. yılına girmiştir.

(bkz: 7 agac ormanlari)
  • şakül de denir.* hatta bi deyim vardır şakülü kaymak diye...
  • herkese 7 ağaç kampanyası dolayısıya yıllar önce tanıdığım vakıf.

yıllar içinde bir çok arkadaşımı, ailemi ve gün itibariyle sülalemizin en genç üyesini* 42 adet dikili ağaç sahibi yaptım, bir o kadarının da başkalarını ağaç sahibi yapmasını sağladım.

düğünde nikah şekeri yerine, doğum gününde hediye olarak, yeni yılda yardımcı hediye olarak ve yeni doğanları da daha doğar doğmaz dikili ağaç sahibi yapmak için ideal.
  • ilköğretim okulu öğrencilerine “tohumdan sofraya - mevsiminde sebze meyve tüketimi eğitimi” başlıklı eğitimler vererek, sağlıklı yeme içme alışkanlığı kazandırmak için çaba gösteren güzel vakıf.
  • güvenilirliği hakkında bilgiye ihtiyacım var. mesajla yeşillendiren ve hakkında bilgi veren olursa, doğayı yeşillendirmeye katkıda bulunalım...
hesabın var mı? giriş yap