• herkese 7 ağaç kampanyası dolayısıya yıllar önce tanıdığım vakıf.

yıllar içinde bir çok arkadaşımı, ailemi ve gün itibariyle sülalemizin en genç üyesini* 42 adet dikili ağaç sahibi yaptım, bir o kadarının da başkalarını ağaç sahibi yapmasını sağladım.

düğünde nikah şekeri yerine, doğum gününde hediye olarak, yeni yılda yardımcı hediye olarak ve yeni doğanları da daha doğar doğmaz dikili ağaç sahibi yapmak için ideal.
  • çekil'in şivelisi
  • çekül vakfının yürüttüğü 7 ağaç ormanları projesi 7. yılına girmiştir.

(bkz: 7 agac ormanlari)
  • doğum günü, yıldönümü, sevgililer günü, vb bin türlü vesileyle armağan ettiğim kim bilir kaç "7 ağaç"ın akıbetini 2 yıl zarfında bir türlü bildirmeyen vakıf.
  • nikâh şekeri yerine 7 ağaç ormanlarında koru oluşturma teklifi sunan oluşum. "nikah şekeri dağıtmak yerine verdikleri kartlarla fidanlar diktiğinizi duyurma" önerisinde bulunurken, web sitesinde şöyle de bir fiyatlandırma sunmaktadırlar:

200 kişilik nikah şekeri için

70 fidanlık koru (300.00 ytl) için 70 adet duyuru kartı tarafımızdan verileceğinden 130 adet rulo karta ücret ödenecektir
    130 x 0.50 = 65.00 ytl kart bedeli
    toplam: 365.00 ytl.
  • "sinan'a saygı" projesini yürüten bu vakıf, mimar sinan eserleri istanbul gezi haritası ve mimar sinan eserleri trakya gezi haritası'nı kargo ücretini alıcı ödeyecek şekilde ücretsiz yollamaktadır. şurdan istemekten hiç çekinmeyiniz:

http://www.sinanasaygi.org/haritaistek.asp
  • birbirinden güzel ve değerli olan 3 gezi haritasını sadece 3 lira kargo bedeli ödeyerek edinmemi sağlamış vakıftır. haritalar gayet kaliteli ve özenle hazırlanmıştır. tavsiye etmemek mümkün değil. vakfın web sitesinde kısa bir form doldurarak bu haritalara sahip olabilirsiniz.
  • ilköğretim okulu öğrencilerine “tohumdan sofraya - mevsiminde sebze meyve tüketimi eğitimi” başlıklı eğitimler vererek, sağlıklı yeme içme alışkanlığı kazandırmak için çaba gösteren güzel vakıf.
  • gayet de şık bir tiki ismi olabilirmiş*.
    (bkz: #402569)
  • bihter'e kavuşamayan behlül'ün 31'e başlaması sonucu alabileceği isim.
hesabın var mı? giriş yap