• ephebe'den ankh-morpork'a adli kitabi yakinda basima girecektir.
  • yaklasik 5 senedir falan stalk ediyorum kendisini.. deviantarttan buluyorum, sozlukten konusuyorum, ne bileyim popomundoda sey ediyorum, blogunu bulup yunus annesi oluyorum, facebook falan filan... hatta bi ara yonja bile vardi.. neyse

kendisini tanimam etmem.. ama herkese "ne kadar cok iyi anlasioruz ne kadar ortak şeysimiz var" ayarini cektigini görüp üzülüyorum.. "uur ne kadar ortak seylerlen ilgileniyoruz" kelimesindeki uur'u degistirip 154 kisiye daha soyledigini farkettim mesela bugun.. nasil bir cok yönlülük bu anlamak mümkün degil. ki hakli da.. herkesle cok ortak yönü var.. zira cheja dedigin insan bir sinifta "yunanca bilenler ile" "ingilizce bilenler" ve "anadili türkce olanlar" kümesinin kesisim noktasindan ibaret.. bir de yunanca bilip voleybol oynayanlar falan var.. venn'in kendisi bizzat gorse agzi acik kalir.. hatta o şaşkinlikla geri geri giderken tramvay altinda kalip vefat eder (inceden verdim gaudi gondermesini.. hani cheja basligina yaziyorum ama ben de bos degilim mesaji olsun die)

ha bu arada yannis anlasilmasin.. tersi cok pis.. gecen frag'ini acikladi mesela "valla uurcum 'selam cok ortak yonumuz var gibi' diyerek gelen 6 kisiye tükürdüm, 4 üne tokat attim, 2 sini yaşamaya pişman ettirdim" gibi bişiler soyledi.. dogrudur yapmistir.. yani çok yönlüyse de, cok kisitli bir azinliga cok yonlu.. en basinda elitist.. bana entry yazsa ben de o elit kitledenim dicem ama yazmadigi için bişi diyemiyorum şimdi..
  • çiçeğe böceğe alerjisi olan hatun. yani bir gün şu orkidelerden alıyım da sevinsin kızcağız derseniz önce bi doktoruna danışınız:) düşmanı varsa da ki sanmıyorum alın bütün çiçekleri kafasına boca edin.
  • kendisine durup dururken "hayatım, ne düşünüyorsun?" diye mesaj attığım gün, ikinci kez düşünmeden sözlük kaydımı silerim sanırım. hayır, senelerdir bir imaj, içine sığmaya çalıştığım bir özgür ilişki nosyonu var, yok efendim herkesin özel hayatı, yok efendim aa ne demek tabii arkadaşlarınla maça git ben takılırım, anladım ki hepsi yalanmış ulan. meğer ben tamıtamına on üç dakika geçti, nerelerdesin ayol diye kendimi o duvardan berikine çarpma insanıymışım. hande yener senaryosu ürküttü beni yalnız, bundan sonra seninleyken hande çalmaya başlarsa, topuklarım kıçıma vura vura kaçarım, net.
  • 10 - 15 sene öncesine duyduğum özleme "ehahae" gülüşü ile voice over eyleyen kişidir.
  • highest distinction almis, basimiza summa cum laude olmus yeni meeeagzun. hermione kilikli yaratik. pixie.
  • tek kelimeyle sevilesi kadeşim. sevmeyeni direk eksi krediyle başlatırım, öyle bir noktadayım artık. evet, belki bir parça emoyum, ya da biraz duyarlılıklarını ceplerinde taşıyan bir feridun düzağaç, fakat sevgiliye hesap verme kavramını yaşamak bana da nasipmiş bu hayatta, sayesinde bunu anladım; "kuzu böreğim, ben şuraya gidiyorum 4 gün, acil bir şey olursa cepten ulaşabilirsin". bu ne abii, bu neee? nasıl bu hale geldik, eksik olan neydi ulan? hay babasını sayın seyirciler denilesi bir bağlılık, bir aile muamelesi yapma. eski pervasız, köksüz, yalnız birey güçlü birey tripli ve hesap vermez günlerime geri dönemezsem diye panik atak geçiriyorum. fakat sonra atağı sallıyor, sana şarkı adıyorum pinpinim: sevgilimi koluma takarım, bebekte üç-beş tur atarım, olmadı bi de niyuv hempşır yaparım, gördüğün gibi çok unutkanım. bundan böyle bu bizim şarkımız beybi (live emo performance, no. 5)
  • sözlükte yazmış olduğum entry'lerden birine ilk yorum yapan yazardır ki,yeri apayrıdır bu yüzden...
  • (bkz: yirmi bininci entrym böyle olsun)

aldığım duyumlara göre hafif bir kırgınlık geçiriyor, bir rehavet çökmüştü zaten üstüne. onun adına hayırlı; beni bahanesiz bunca gün ekmesi daha kendi adına epey rizikolu olurdu.

neyse efendim... benim bol sıfırlı sayıncıdaki entrylerim her türlü şer duruma ilaç gibi gelir. 1000. entrymi 43 yaşındaki alt komşumuz fahrigül ablaya girmiştim, 2 gün sonra ortopedist koca buldu. 3000'de kem göz şaşırttım, 10000'de cin çıkarttım. 17000'de emo depresyonuna çözüm getirdim.

20000'i de zat-ı alilerinin olsun, şansına üst kat çıksın...
  • ben de 3 entry yi silerek, altı bininci entrym sen ol diyerek, iyi olmasına katkida bulunmaya calisacagim insan..

daha onceki milestonelarimi, "baklava","beyti","künefe" gibi şeylere girdigim için kendisini mideye indirebilecegimden korkuyorum acikcasi.. böylelikle sagligina mutlak bir çözüm bulabiliriz gerçi.. "birlikte yaşama destek verelim" derken böyle bir yaşami desteklemedigini düşünsem de yapacak bir şeyim yok..

6000 i cheja'dan bereketi allahtan...
hesabın var mı? giriş yap