• zamanla tatli cocuk,
    goreceksin cizgiyi,
    iyi ile kotu arasina cekilen;
    goreceksin kor insani,
    dunyaya ates eden;
    ucusan mermileri,
    olum canlari calan...
    eger bir kotulugun olduysa,
    ki bahse girerim olmustur,
    ve vurulmadiysan ucusan kursunlarca,
    iyisi mi, kapat gozlerini,
    eg basini,
    ve bekle kursunun sekmesini...

ama kursun sekmez; bulur hedefini bir yanindan... ve ian gillan o ani, kursunun etle bulustugu ve insanin ozune, bir hayvana donustugu o ani, en insanliktan cikmis seslerle betimler... bir vokalistin crescendo'su degil, yarali bir hayvanin cigliklaridir duyduklarimiz...
  • hamileyken be(gö)beğime çok dinlettim bu şarkıyı. sonra ortaya psy-sever bir velet çıktı.

ama şu var ki, bu şarkıya da boş değil, dinlettiğimde sakinleşip mayışıyor. ben yaptım, oldu! elimden gelen buydu!
  • 9 yaşında babası tarafından deep purple konserine götürülen lars ulrich, child in time'ı duyduğunda hayatı değişir. yıllar sonra rolling stone'a "şarkıyı 92.000 kez dinledim, hiçbirinde mükemmelden daha az gelmedi kulağıma" der ve "tüm zamanların en iyi şarkılarından biri" diye ekler.
  • deep purple ın ne öncesinde ne de sonrasında bir benzerini yapmadığı/yapamadığına bakarak, gerek müziği gerek içeriği ile esinlenme araklama falan anlamam vahiy yolu ile indiğine inandığım şah bir eser.
  • winampla başlatıp 2 saniye sonra media playerla tekrar açıp 2 saniyelik echolarla dinlemek vardır bir de. orjinali 10.15 dakika olmasına rağmen 10.17 olması gerekirken 20.30 olur insana. senin aklın ermez bu başka hesap.
  • ismi child in time olmasa dahi introsu ile zaman yolculugu yapiomussunuz tribi yaratabilcek miydi acaba sorusunu genc ve korpe dimagima islemis mukemmel sarki..ve hala rock market bu sarki ile susler jeneriklerini..smoke on the waterin ve soldier of fortune un gerisinde kalmasina ragmen iki sarkiyada melodik olarak basar..hatta smoke on the water i sozleri itibari ile de pandikler..
  • önyargıların kurbanı olmuş fakat 30 küsür sene sonra bile efsane statüsünü koruyan şarkı.

ian gillan artık yaşlandı, bu kadar yükseğe çıkamıyor, güzel söyleyemiyor diyenler...

size bir sürprizim var.
    adam şu anda 58 yaşında. elimde 2003 belçika konserinin bootleg'i var ve
    kendisi space truckin'i söylerken şarkının en tiz yerine rahatça çıkıyor, ki grubu sevenler bilecektir, bahsettiğim yerde ulaşılan nota child in time'ın maksimumuyla birebir aynıdır.
    ayrıntılı bilgi için mesaj fasilitesini kullanın.
  • steve morse teknik olarak blackmore'dan daha iyi bir gitarist olabilir, ama neden blackmore olamayacağını bu şarkının 2002'de çekilmiş canlı versiyonunu dinleyerek anlayabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap