• ben bu filmi daha önce de izlemiştim dedirten teklif.

--- spoiler ---

akp'liler tarafından gerçekçi bulunmayacak, en yakın tarihli seçimde ise akp tarafından seçim kampanyası olarak ileri sürülecektir.
    --- spoiler ---
  • malum kesim tarafından yuhalanacaktır.
  • bir önceki seçim döneminde teklifi 1300 tl olarak belirlemiş, tüm partiler bu öneri için ağzına geleni söylemişti daha sonra mhp 1250 tl yapacağız dedi ve götü tutuşan akepe mecburen 1300 tl yapmıştı. tabii ki ferasetine çok güvendiğimiz aziz milletimiz bunu da farkedemedi gerçi (bkz: erdoğan'ın götünün kılıyım) diyen güruh ne beklersin ki.

şimdi bu öneride biraz tribünlere oynama sezmeme rağmen akepenin bu tuzağa düşmeyeceğini adım gibi biliyorum çünkü seçim yok. tribünler boş yani.

edit: @care fernandes uyardı. chp'nin ilk teklifi 1500 tl miş. 1500 olmaz 1300 olur o da olumlu.
  • valla zamanında 1300 tl'yi gacırt diye sokmuştu ak çakallara.
    demogojiymiş de, siyasi söylemmiş de.. her siki de siz çok iyi biliyorsunuz zaten.
    ciddi ciddi 2*2=4 netliği ile bu ülkede siyaset yapabileceğini sanan politik-wanna be'lerin anlaması zor.
    hacı poker moker de oynamaya kalkmayın siz sakın. kartları full dizmeye kalkarsınız masaya, gülerler.
  • 1300+makarna+kömür daha cazip olduğundan bir işe yaramayacak teklif
  • küçük patronlar da gelmiş zaten iş yok diye bik bik ediyor, iş yoksa çalıştırma, işi bulmak senin işin beceremiyorsan becerene işi devredersin. milletin sırtından para kazanıp insanları açlık sınırı altında çalıştırmak mı senin işin.

adam ben veririm demiş, hodri meydan beyinsizler, ister oy verir bunun peşinden gidersiniz ister 3000 de ben derim 10000 de ben derim diyen yarım akıllıların ister 1300 de kalacak diyen akp'nin.
  • kimse maliyet falan demesin , türkiye'de akpartinin ne liberal politikaları sonucunda işveren kesimi iyi paralar kazandı fakat bunu çalışanlarıyla paylaşmak istemiyorlar ve sanki hiç para kazanamıyormuş gibi yapıyorlar , chp bu işi doğru yaptı.
  • geçen seçimlerde bir seçmenin açıklaması vardı.

"chp'nin vereceği 1500 tl maaşı almaktansa, ak parti'nin vereceği 900 tl'yi alırım daha iyi."

arkadaşlar kafalar böyle çalışıyor. boşuna 1750 tl falan demeyin. adamların para umrunda değil artık.
  • işverenlerin hayvani israfları düşünülünce; bazı şeyler zannedildiğinden daha mümkündür fakat yalnızca doğru düzgün bir ülkede mümkün.

chp'nin, mega kent kurmak vaadiyle örtüşecek, yüksek istihdam koşulları ile sağlıklı sonuçlanacak teklifi. aksi halde sonuç, işçi çıkarma, sigortasız çalıştırma vb. şeklinde çalışanların aleyhine vuku buluyor. 1500tl isteği, 1300 olarak sonuçlandı. durum ortada.

adam (mecburen "adam" diyoruz bi kısım orço'ya) 500tl'yi bulmayan sgk vs masraflarını ödemek istemiyor; araba koleksiyonu yapıyor mesela. daha küçük ölçekli bir şirket için ise örneğin 700bin tl'lik arabaya binip 5 kişilik işi 2 kişiye yaptıran işverenler var. ya da -sektörüne bağlı olarak- suriyeli çalışıtıryor mesela. personelini kıdem tazminatı yüklü olmasın diye sirküle ediyor mesela. en çok kârın çalışana zulüm ile elde edilebildiği bir ekonomik sistemde insana yakışır koşullara ulaşmak zor. ahlak olmayınca neylesin mahmut...
  • yer: günde 10 saat çalışmış işçilerin olduğu servis aracı
    kişiler 1300 lira mayış alan kişiler

+yav kılışdar asgari mayışı 1750 tl yapacakmış
    - pıhahah de get lan yapamaz o
    +tabi yapamaz yaparsa reis yapar
    - tabi reis yapar bak okadar yol yaptı
    + hem kılışdar ssk yı da batırdıydı liderlik vasfı da yok
    .
    .
    .
    3 ay sonra aynı servis aynı kişiler

+duydun mu reis asgari ücreti 1350 yapmış