• atatürk düşmanı çıkan twitter hesabı. atatürk de erdoğan gibi parti lideriymiş. sizin ben okuduğunuz ve inandığınız tarihe sokayım.
    ayrıca istanbul’daki tüm gökdelenler bi tarafına girsin.
  • kendisini daha önceden belli etseydi de takipten daha erken çıksaydım dediğim twitter hesabı. hem atatürk düşmanı, hem de muhalif paylaşımlar yaptığına göre bu iki grubun kesişim kümesinde kimlerin yer aldığını bulmak çok zor olmasa gerek.
  • hah yine gelmiş iki kuruşluk aklıyla başkasına ders vermeye çalışan biri.
    öncelikle, türk ve türkiye düşmanı fetöcü biri tarafından yönetilen bir hesap bu. bariz belli.

gelelim bu malı savunmaya çalışana. argümana bak amk. "biz din-tarım toplumuyuz."
    bu cümleden şunu anlıyorum, atatürk bizi dinsiz bir sanayi toplumu yapmak için uğraştı, sonra akp ile özümüze, yani dindar bir tarım toplumu olduk. (yazarken bile güldüm ahsahsahshas)

din konusunda hiç girmiyorum. ne kadar "dindar" bir toplum olduğumuz hırsızlığın, tecavvüzün, hak yemenin ne seviyede olduğundan belli zaten.

tarım toplumu olmadığımız da buğdayına kadar dışarıya bağımlı olmamızdan belli. atatürk zamanında ve sonrasında böyle miydi? hepsini kendimiz üretiyorduk.

şöyle desek daha doğru olur: atatürk sayesinde dışarı bağımlı olmayan, sorgulayan bir toplum olacakken akp döneminde kabullenen, güce tapan, dışarı bağımlı ve asalak bir toplum olduk. bunun olmasını sağlayan da ilk çağlardan bu yana olduğu gibi dejenere olmuş dini inanışlardır.
  • sanırım îxtanbûl olsa güzel bulacak kişidir.
  • 1938'e kadar zırvaladı dediği ve diktatör olarak nitelendirdiği adam olmasaydı, hesabının adının "çirkin istanbul" değil, "ugly konstantinapolis" olacağının bile farkında olmayan bir dalyarak tarafından yönetilen twitter hesabı.

takipçi sayısı da sanırım bir 30% falan azaldı, yaptığı sonzırvalıklarından sonra.

not: atatürk'ü bir ilah olarak görmeyen, tarihe ve yaşananlara olabildiğince objektif yaklaşmaya çalışan biriyimspor.
  • ulan çapsız, atatürk için sadece siyasi parti lideri demek çapsızlıktır.

sanki ondan önce çoklu parti rejimi vardı da kendisi kapattı.

gitsin bu beyinsiz; rusyada çarlığın, avrupada monarşinin nasıl kanlı yıkıldığına baksın. gitsin bir fransız devrimini araştırsın.

sonra gelsin buradaki çoklu partili hayata geçiş ve padişahlığın yıkılışının nasıl yumuşak olduğuna baksın. öyle parmak şıklatınca düzen değişmez. git birazcık tarih oku örneklerini gör velet.
  • atatürk'e inceden 'diktatör' yakıştırması yapmış twitter hesabı. gerçek yüzünü göstererek kendi ipini kendisi çekmiştir.
  • bayadır takip ettiğim bir hesaptı ama atatürk’le ilgili tivitten sonra takibi bıraktım. yarın öbür gün buralara uğrayıp hesap hakkında bilgi almak isteyen olursa diye yazıyorum: atatürk düşmanıdır.
  • malum tiviti silmiştir. takipçi kaybedince götüm götüm sildi, sorsan idealisttir, savunduklarının arkasında durur ama birkaç bin takipçi gidince kuyruğunu bacaklarının arasına alıp geri çekilir. işte bunlar böyle pislik, böyle haysiyetsiz, böyle liboşlar. 2000'lerin sonunda fetöcü liboşlar böyleydiler, atatürk'e bok atıp yeni düzen övme konusunda üstlerine yoktu. şimdi hepsi hapishanede çürüyor. sildiği tweeti şuraya koyalım, rezilliği unutulmasın.
  • istanbul’a hem onlarca yıldır yerel ve merkezi yönetimler tarafından yapılan ihaneti hem de yine bunların göz yumması/ortaklığı/görevlerini ihmalleri ile “istanbullular” tarafından yapılan ihaneti, çirkinlikleri, güzelim binalara çıkılan kaçak katları, çevre dokusuna küfreder gibi bir mimariyle dikilmiş apartmanları, camileri, mağazaları, doğa katliamlarını takipçilerinin de desteğiyle tek tek gözümüze sokan, paylaşımlarına katlanmanın bazen ciddi sabır gerektirdiği harikulade twitter hesabı.
hesabın var mı? giriş yap