• "evladim, senin adin adriana olsun"

(bkz: pirelli takvimi)
  • gereksiz iştir. hiç uğraşılmasa hatta çocuk "hişt sen lan sen" veya "şu" diye çağırılsa daha iyidir.

sen 9 ay "doğunca biz buna ne diyecez?" diye düşünme, yumurta kapıya dayanınca hemen saatli maarif moduna gir!?

"bizim çocuk adam olmayacak hanım" demeyi biliyorsun ama sen adam yerine koymamışsın ki başta elemanı, süpriz yumurta muamelesi yapmışsın. ne bekliyosun, mühendis mi olsun sana? o genç bir ömür kudbettin diye anılmanın hatta dalga geçilmenin acısını çekecek sırf senin yüzünden...

yapmayın böyle şeyler. düşünün taşının adam gibi bir isim bulun yavrunuza. son dakikaya kalmasın bu derece mühim olaylar.

not: bu entry tamamen temiz duygularla girilmiştir, rencide etmek akılların ucundan bile geçmemiştir. kudbettin adı sadece örnek olarak kullanılmıştır vsvs. yoksa severim ben kudbettin'i güzel isimdir tercihim olmasa bile.

"benim dedemin adı kudbettindi ne diyon lan sen" diye gelmeyin çok ağır küfrederim.
  • bir de kendine bakarak takvime isim koymak vardir ki bu sayede july ve august gibi nurtopu gibi iki ayimiz olmustur.
  • benim babam ters anlamış bu işi; benim adım birşubat, abiminki de onüçmart. küçükken bizimle çok taşak geçildi bu yüzden.
  • işletmenin müşterilerine dağıttığı, tamamen inisiyatifine kalmış sıralamalarla onlarca bebeğe isim babalığı yaptığı karanlık bir dönemdi bu.

çevrede ne kadar arapça, farsça ve nurlu isim varsa kendilerine borçluyuz.
  • ciddiye alınması halinde çocugunuza şahabeddin gibi isimler koymanız gerekebilir. çocuğa yazık...
  • aralarında annemin de bulunduğu ebeveynlerce yapılan eylem. bana, doğduğum günün takvim yaprağında yazan adı değil de aynı takvim yaprakları arasında daha önce görülen bir adı koymuşlar. adım da türkçe kökenli ve adımı seviyorum, bunu da belirteyim.
  • çocuklara, ilmittin , satılmış , cuma , abdül , hediye , şemsiye , ulviye , mecburiye vs. gibi isimler konulmasına sebep olabilen durum.
  • genelde bu çocuklar 2 ay üzerinde yoğunlaşmışlardır...
    (bkz: nisan) (bkz: eylül)
  • sonucunda çocuğun isminin "yirmialtı" ya da "onyedi" olması muhtemeldir. etmen eylemen.
hesabın var mı? giriş yap