• kendi adım ve kardeşimin adı özellikle seçilmiş öz türkçe isimler. olur da bir gün evlenirsem cinsiyetine göre zaman ve ayperi isimlerini düşünüyorum. annem ve babamın etnik kökenleri birbirinden farklı olsa da kalbimin içinde türküm ve bu gerçeği kimse değiştiremez.
  • büyük kitlelere yayılmasını umduğum kampanyadır. şahsen bunu yapmaya karar vereli bir yıldır kadar oluyor. herkesin bu bilinçte olması en büyük dileğim.
  • 2 üstteki arkadaşa ithafen.şu sitede yüzlerce türkçe kökenli isim var.
  • kültür açısından zengin bir bölgede doğmuş büyümüş ama asla bundan nasibini alamamış bir yazarın başlattığı kampanyamsı. güzellikleriyle kabul edin artık insanları. arap deyince şam baklavası gelsin aklına mesela. yoksa hayatın hep birilerinden nefret etmekle geçecek. ne acı...

asimile olmaktan bahsedilmiş. sanki kuzey avrupa,'da yaşıyoruz. zaten karışmış kökenlerimiz yahu, neyden kaçıyorsun?

ben çocuğuma kökenini bilmediğim, anlamları derin 2 isim düşünüyorum mesela. kökeni umurumda değil. isimleri paylaşmayacağım tabii ki.
  • ismimle gurur duyuyorum.türkçe üstelik..
  • geç kalınmış kampanyadır. geleceğin teyzeleri beyza, sena, nur vb. geleceğin amcaları miraç, mücahit vb. olmuşlardır artık.
  • destekliyorum. yanındayım. kampanya böyle olur.
  • 2002 yılından teee bu günleri görerek o yıl doğan kızıma bilge ismini koyarak katıldığım kampanyadır.
  • anne ve babamın 23 sene evvel gerçekleştirdiği kampanyadır. ileride benim de katılacağım kampanyadır.

arapçılık yapıp tanrı dağı kadar türküm demekle olmuyor türkçülük.
hesabın var mı? giriş yap