• bilinçaltı çalışmalarda kullanılması için yeni bir tez çalışmasında bulunduğum hayvan cinsidir. nice ateistlere "ya allah, bismillah" çektirtmiş, nice hafızlara "hay a.k bu ne lan?" dedirtmiştir.insanı insanlıktan çıkarır, en özüne döndürür. "bence" tabi bunların hepsi.
  • icinde yemek arayan dolayısıyla dısarida ne olup ne bittiğini,kimin elinde cop torbasiyla konteynere yaklastıgını goremeyen kedidir.
    copu ustlerine attıktan sonra buyuk bir hısımla konteynerden fırlayıp size "amua goam hayvana bak bi haber verseydin" der gibi bi bakış atarlar adama fena koyar.
  • lisenin son zamanlarinda cete halinde bisikletle giderken önden giden arkadasim elindeki pet siseyi cop kutusuna atmisti,o sisenin korkusuyla firlayan kedi de hemen arkadan gelmekte olan bana gecirmisti.bir anda gogsume yapisan yaratigin korkusuyla ellerimi birakinca da kafamda 5 dikislik güzide bir yara acilmisti ayrica bir de kedi tirmaladigi icin kuduz asisi olmustum.
    (bkz: bahtsiz bedevi)
  • kedinin, çöp tenekesini açan insandan daha fazla korktuğu durum.
  • dikkatli bakıldığında, kedinin altına yerleştirilmiş olan helezon yayın farkedilebileceği durumdur aynı zamanda...
  • sessiz vede sakin adımlarla mahallenin ko$esindeki ¢op tenekesine yakla$ir insan,i¢inde evinde ozenle po$etleyip agzını bagladigi koroplast ¢op poseti ile yakla$maktadir tenekeye...kimi zaman $arkilar e$liginde yakla$ir tenekeye,kimi zamanda melankolik bir tavirda yakla$ir...i¢inde herhangi bir korku huzmesinden eser yoktur o sirada..belkide bir ka¢ adim sonra ya$ayacagi korkunun fizibilitesini kafasinda tasarlamamaktadir..tam ¢op tenekesinin kapagını a¢ar ve o anda film kopar...........
    ya derin bir sessizlikle oldugu yere ¢oker insan yada canhıra$ bir ¢ıglıkla i¢indeki alieni uyandirir..
    yada;
    -yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bi sktrgitttt lanet hayvan dibim du$tu $eklinde bir replik yaratir...
    i$te budur copten kedi cikmasi...filmin sonu...the end
  • "ulan ödüm bokuma karıştı hayvan" diye bağırmanızın akabinde, "ne var lan göt, karnımızı doyuruyoruz şurda" bakışı atan kedidir.
  • - (konteynıra yavaşça yaklaşır) içeride olduğunu biliyorum kedi kardeş.
    - ...
    - bak sen iyi bir kediye benziyorsun. sana zarar vermicem çöpü atıp gidicem.
    - ....
    - şimdi kapağı yavaşça açıp çöpü sol tarafa atıcam sağa kaçıl. fırlayıp korkutmak yok tamam mı?
    - ...
    - haydi bismillah!
    - kkkkhhhhhrrrrriiyyyyyuuvvvv!
    - ananski! hay allah canını almasın. kedi ananı senin! yarım saattir kime konuşuyorum ben!
  • insanların niye korktuğunu anlayamadığım kedi. bu gibi durumlarda asıl korkan taraf daima kedidir.
    ve öte yandan, o kedilerin çöpte yiyecek aramalarının bir insanlık ayıbı olduğunu da unutmamak gerekir.
hesabın var mı? giriş yap