• altyazı çevirisine başladıgım ve güzel gibi duran bir dizi.
  • 3. bölümü geride kalan ve güzel devam eden dizi. 2. sezonu görecek mi henüz belli değil ancak temposu hiç düşmüyor ve izlettiriyor kendini.

edit: 4. bolum de gayet guzeldi. sozlukculerin hala kesfedememis olmasi enteresan.
  • (bkz: crysis)
  • 1977'de kurulmuş, post-punk yapan, douglas pearce'ın death in june öncesi grubu.
  • muamma, bir kizin vermemesi hali... biraz daha kasalim mi, yolu verelim mi ikilemi...
  • henry kissinger kitabı. yom kippur savaşı ile vietnam savaşı'nın son günlerinde kissinger'ın telefon konuşmalarının kayıtlarının külliyatı gibi bir şey.
  • 2014 yılında izlediğim en iyi pilot bölüme sahip dizi.

--- spoiler ---

gerim gerim gerildim resmen. ne oldu? kim vurdu? kim la bu? diye diye izledim. cıvımadan devam etmesini temenni ediyorum.

--- spoiler ---
  • ne olacağını anlayamadığımız şekilde biten dizi.

--- spoiler ---

la güzel güzel izliyorduk işte. adamı yakaladınız ok, adamın başka planları vardı lan. ne hain ne kumpas peşinde olduğunu hepimiz gördük de. niye bitirdiniz insafsızlar?

--- spoiler ---
  • finali izleyene kadar underrated buldugum, ulan neden bu filme 6 vermisler amk diye izledigim filmdi.

ancak finalde gercekten uyuz oldum. ben de bastim 6 yi. genel ortalamada bu filme 6 verenlerin, tamamen denyoluklari ve unlu oyuncular goremedikleri icin bu sonucu verdiklerini dusunsem de, konumuz o degil. sirayla gidelim.

oncelikle film guzel, ya da idare eder diyim, izlediginize pisman olmazsiniz. oyunculuklar eh iste. kurgu (ozellikle filmin ilk yarisindaki kurgu) baya evlere senlik. ancak tum olumsuzluklara ragmen, film 7 yi hakeden, izle gec modunda izleyip, iyiymis diyebileceginiz ayarda bir polisiye iste.

diyeceksiniz ki, "e peki sen neden 6 verdin gudik?" cunku filmin finalinde, "opioid iceren ilaclar, ne canlara mal oluyor vay anam vay" seklinde kolpacilik akan bir yazi gordugum icin. bu yaziyi spoilerden saymiyorum, cunku filmle alakali degil bu bilgi.

tabi gene diyeceksiniz ki, e olm ne sikime buna uyuz oldun? yahu arkadas, birakin insanlar hayatlarina malolabilecek ne cesit malliklar yapmak istiyorlarsa yapsinlar. size ne amk? hatta bu kafayla, bicak satislari da yasaklansin, insanlar birbirlerini bicaklamasin di mi canim?

konu opioid iceren ilaclar degil, cunku opioid iceren ilac kullanimindan olenler, sen ben gibi bunu ilac olarak kullananlar degil. uyusturucuya ulasamadigi icin, yarrak gibi hayatlarini cekilebilir kilmak isteyen, evsizler, fakirler, bilmemneler sunlar bunlar. bu konuyu baz alip film yapmak guzel ancak, tutup da ciddi ciddi, tek derdimiz buymus gibi, yok efendim opioidli ilaclar anamizi zkior diye algi kasilinca, benim gulesim geliyor. ulan tirrek, bunca insan ne skime evsiz, ne bokuma yarrak gibi hayatlar suruyorlar? tum dunyada gelir dagilimi neden boylesine sacma bir durumda? neden yuz milyonlari bulan bir suursuz kitle, instagram ve ana akim medyanin kolpalari pesinden sigir gibi kosuyor evladim?

ha sen bunlara hiiic kafa yorma, sonra da de ki, "iste bu kadar uyusturucu bagimlisi bu kadar insan var olen, bunlar ilac icip hep öluolar amk" de. senin ben evveliyatini opiyim kodugumun kolpacisi seni. ck ck.
hesabın var mı? giriş yap