• instagram'da gezinirken denk geldiğim sandviçtir. izlemesi bile insanın kalbinde spazm yaratıyor:)
  • bu kömürde sandviçtir. kalorisi yüksektir fakat mükemmel bir lezzettir kendisi. beni hep çocukluğuma götürür. canım izmir'im.

ekmek arası patates yiyen istanbullu tayfa pek anlayamaz.
  • adının sandviç olmasıyla şaşırtmış sandviçtir. oysa "izmir'de sandviçe fikipört derler" gibi bir şey beklerdim ben.
  • videoyu izleyince telefon 112'yi aradı hımınagoym.

(bkz: atom)
  • sosisler margarinde pişmemiş, aksine margarin sosislerde pişmiştir. evet.
  • kalıp margarin kullanıp iyi bir şeymiş gibi "başka kimse kullanmaz bunu" diyor. margarin düşmanı bir insan değilim de dayı abartmanın amına koymuşsun? sosis ve salam da tavuktan imal, danadan imal edileni bile sağlıksız. suser bir arkadaş izmirde sandviçe de başka şey derler sandım demiş de, e bunlar ekmek için margarinli lastiğe sandviç diyorlarmış amk
  • kullandığı malzeme çok kalitesiz duruyor. buna para vereceğinize marketten paket kavurma alıp tavada ısıtın kendi sandviçinizi yapın. en azından daha kaliteli bir şey yemiş olursunuz.

bu sandviçin izmircesi ne?
  • izmir'e özgüdür. tarihi kömür üzerinde tarihi sosis ve tarihi margarinle yapılır başka yerde yiyemezsiniz canım izmirim. izmir'de buna sandviç deriz. izmir çok farklı özgür ve modern bir şehirdir..herkes izmir'i kıskanır. farklı yeaaa
  • ben böyle her şeyin yaldır yaldır konduğu şeyleri sevmiyorum ya! yemeğin de bir düzeni ve şekli olmalı. bu nedir ya? ne bulduysan doldur ve sonra sana al sandviç ya da yemek yaptım de! gerçekten hiç sevmiyorum böyle şeyleri ve yiyemiyorum. nedense sevmek yerine benim midem kalkıyor.

yemek dediğimiz şeyin bir adabı olmalı. bana bunlar aşırı şımarıklık ve düzensizlik gibi geliyor. nasıl anlatsam bilemedim. gerçekten anlatamıyorum bence ve söylediklerim garip geliyor kulağa ama ciddi anlamda aşırı saygısızca yahu!
  • türkiye'de bir şeyi yaparken içine her şeyi karıştırıyorsan adı atom oluyor zaten.
    atoma meraklıyız.
    (bkz: ekmeği keserken atoma denk gelmesi)
    (bkz: ilk türk atom bombası için isim önerileri)
    (bkz: pideyi kesen bıçak niye atomu kesip patlatmıyor)

kullanılan ürünler dana etinden üretim ise yerim. damar sonra tıkansın bir zahmet.
hesabın var mı? giriş yap