• kill bill vol.2 deki repliklerinin türkçesini günlük yaşamda sık sık kullandığım; çok karizmatik konuşan aktör. ama kendisi artık öldü; konuşamayacak. benim gibi düzenli aralıklarla kill bill serisini izleyen kimseler içinse daima konuşmaya devam edecek.
    kung fu dizisini izlemedim; "çekirge" benim için bir hababam sınıfı geyiğinden ibaret; yine de bir kung fu sever olarak, kung fu'ya modern dünyada bir populerlik kazandırmış çekirgeyi saygıyla anıyorum.
    kill bill serisini 30dan çok izlemiş olmamdan olsa gerek; tanıdığım biri ölmüş gibi hissetiren aktör david carradine.
    gözün aydın beatrix; bill bu sefer gerçekten öldü.
  • hatırladığım son repliği
    "you.. you're my favorite person. but every once in a while, you can be a real cunt."
  • geçen kill bill'i tekrar seyrederken filmin yine yeni yeniden sürekli takdir etmeden duramadığım yanlarından biri david carradine'ın bill rolüne kattıkları oldu.

o mimikler, o jestler, o vakurluk, o her bir kelimeyi söyleyişteki zamanlamada ve tonlamadaki mükemmellik... flüdü 40 yıldır çalıyormuş gibi sahiplenmek.. katanayı eline aldığı zaman katananın yuvasını bulmuş duruşu.. o nasıl bir role herşeyiyle yakışmak ve dahası rolü olabileceği en iyi yere taşımaktır..

fakat adam kimden büyük ah aldıysa artık bill olarak efsane olarak ölemedi de durduk yere mastürbatör bondajcı azgın teke olarak hafızalara kazındı ve öyle terk etti diyarı. bi şekilde acil yardım yetişseydi de ölümden dönseydi hiç haberimiz bile olmazdı böyle heyecanların adamı olduğundan; o da aman edip bu işleri bırakırdı pamuk dede olurdu belki. hayır hiç mi düşünemedin be adam 70 yaşıma geldim artık girmiyim bu işlere, ölür kalırsam yedi düvele rezil olurum diye
  • nasıl "jaws" çeneler demek değil o melun köpekbalığının adıysa, "kung-fu" da bir dönem insanları için bir uzakdoğu dövüş tekniğinin değil onun adıydı. ayrıca acaba bir gazetemiz "bu defa sıçrayamadı" şeklinde bir manşet atmış mıdır diye de merak içindeyim.

edit: epeyi yaratıcı bir yaklaşıma az önce milliyet okuyucu yorumlarında rasladım:
    ipin ucu kaçmış!
  • kill bill volume 2 de "sen meğersem neymişsin be abi" dediğim, role bu kadar iyi oturabilecek başka birini düşündürmeyen aktör.
  • adımın müsebbibi, çocukluğumun kahramanıdır. böyle acıklı bir vedayla gitsin istemezdim.
  • yaslandikca degerlenen sarap gib aktordu, ozellikle kill bill vol 2 deki monologlari ustumde cok guzel etkiler birakmisti zamaninda. hey gidi cekirge.
  • kill bill volume 2 den sonra bu amcanin en sevdigim bir diger filmi icin
    (bkz: lone wolf mcquade)
hesabın var mı? giriş yap