• mcgraw-hill demystified serisinde;
    quantum mechanics
    quantum field theory
    relativity
    complex variables
    linear algebra
    statics and dynamics
    signals and systems
    string theory
    matlab
    circuit analysis
    modern physics

gibi kitapların yazarı.
    öncelikle kitaplarda hedeflenen(fizik kitapları için söylüyorum) kendi kendine(self study) çalışarak fiziğin bazı alanlarında temel bilgileri edinmek isteyenlere yönelik daha basit kitaplar olmuştur.
    ancak bu kitapların normal fizik öğrencileri içinde faydalı olacağı kanaatindeyim.örneğin relativity kitabı genel relativite üzerine bir kitaptır.bu kitapta tensör analizi,cartan structure equations ve genel relativite çalışmak için gerekli matematiksel altyapı olabildiğince basit verilmiştir.bu kitaptan hareketle daha ileri seviyede kitaplar rahatlıkla anlaşılır olunmaktadır.quantum field theory kitabı ise klasik alan teorisi üzerinde olabildiğince basit ve anlaşılır bir girişten sonra grup teorisi üzerine gerekli bazı içeriklerden sonra klein-gordon ve dirac denklemini en basit haliyle anlatmaktadır.path integral formalizmi ise kısaca değinilmiştir.bu kitap sayesinde alan teorisine biraz aşina olabiliyorsunuz.ancak belirttiğim gibi sadece aşinalık yaratır teorinin kendisi için daha üst düzey kitaplar gereklidir.
    quantum mechanics kitabı ise yine en basit temellerden hareketle bazı bölümlere değinmeden bir temel hazırlar,ancak çözümlü soruların olması kısa yolları keşfetmeye yarar.
    bunun yanında complex variables kitabı olabildiğince basit ve hızlı bir şekilde sizi rezidü teoremine hazırlar.bu ise bir çok integralin hesaplanmasında özellikle kuantum mekaniğinde çok faydalıdır.
    diğer kitaplarını okumadığım için yorum yapamayacağım.fiziğe ilgili fizikçi olmayanlar için olduğu kadar bence fizik öğrencileri içinde faydalıdır.bu arada kullanılan ingilizce diğer bir çok akademik kitaptaki ingilizceden basittir.
hesabın var mı? giriş yap