• fallout new vegas'ta kabus olmuş yaratıklar. bir yerden sonra "bunca level sahibi oldum, artık gideyim de bir iki deathclaw bakayım" diyorsunuz, sonra dediğinize diyeceğinize pişman oluyorsunuz, zira ebenizinkini tersten görüyorsunuz, ananızdan emdiğiniz radyasyonlu süt fitil fitil burnunuzdan geliyor. fallout 1'de "zor döversin" fallout 2'de "pis döversin"* fallout 3'te "eh, döversin" olarak anılan bu yaratıklar bu oyunda kesinlikle "nah döversin" hatta "yarrak döversin" kategorisindeler. kaçın.
  • fallout new vegas'ta kendileri için tek çözüm yüksekçene sneak skili ya da direkt stealth boy + anti materiel rifle ya da energy weapons sevenler için gauss rifle'dır. unarmed kullanıcılarına ballistic fist yahut displacer glove, melee kullanıcılarına thermic lance ya da super sledge tavsiye edilse de, bu dayılar melee mevzusunda siz giderken beşinci turu attıklarından adı geçen silahları kullanmak imamın kayığına binmekle sonuçlanacaktır, tavsiye edilmez. kapalı alanlarda stealth boy kullanımı ve sneak attack criticallerle hakkından gelinen deathclawları, açık alanlarda (quarry junction ya da gypsum train yard gibi) halletmenin yolu basittir: location location location, zira dayılar rampa taş kaya tırmanmayı bilmediklerinden, çıkamayacakları bir yer bulunup, çömelinip beyinlerine mümkün olduğunca uzak mesafeden ve mümkün olduğunca sneak halinde kalarak (sneak attack critical güzel bir şeydir) mermiyi ver etmek en kısa ve temiz çözüm olacaktır.
  • fallout new vegas'ta olanları bildiğin immortal olan radyasyon harikası yaratık.. evet cidden envai çeşit mermiyle denedim yemiyor.. ancak sonradan araştırdım ki, bunlar sniper'la temizlenecekmiş.. onu da deneriz bi o kaldı zaten.. bi de biri bana new vegas' ta bunların inini nasıl temizlediğini söyleyebilir mi acaba? yok yani içeri girer girmez 2 tanesi kapıda karşılıyor ''buyursunlaaaarr hoşgeldiniiizz..'' diyerek de.. istediğin silah olsun elinde nişan alıp vurana kadar ölüyorsun zaten..
  • new vegas'ın overpower karakterleri. hele bi' madeni gasp etmiş bunlar, kendi içlerinde de hiyerarşi kurmuşlar. dedim bi' ziyaret edeyim şunları diye de, alfa çıktı karşıma. göz göze geldik, bana şöyle bi' "seni sikerim çok tatlısın yaa :))" bakışı atmasıyla, yere sermesi bir oldu.

ben kumarhanede volta atmaya devam edeyim bari, n'apayım.
  • bu guzelim yaratiklarin bir de cocuklari olur genellikle random encounter ile karsilasildigi zaman. bir suru velet deathclaw, "anneeee annneeee" demek yerine "roaharhurr" diyip size saldirmayi tercih edecektir.
  • fallout 1 ve 2 de öyle bir korku-saygı edinmiştir ki bu ırk, olurda fallout 3 te deathclaw sanctuary'i kesvederseniz, arkanızı sk gaming üyesi cs'ciler gibi hızla dönüp öyle bir kosarsınız ki, anlatılmaz yasanır.

lvl 20 de tekrar gelinmiştir bu alana, hepsinin kökü kazınmıştır ancak korku baki kalır.hiçbir oyundaki atmosfer boneyard'daki reaper afisinin altında iki deathclawla kapısmanızın verdigi tırsıtıcı etkiyi yakalayamamıstır kanımca.
  • 1000 exp veren fallout yaratığı.10 dk da bir areada yenilenir, ta ki analarını öldürene kadar.. iyi lvl kasmak için uygundur.
  • yaratıcılarından edinilen bilgiye göre modeli direk tarrasquedan esinlenmiş fallout ırkı. gözleri hedef alarak ateş edilince hayvani criticallar yer.
  • fallout 4'e sahip değilim, fakat oynanış videolarından gördüğüm kadarıyla bu yaratığı tam bir daşşak oğlanına döndürmüşler. az önce izlediğim bir videoda "legendary alpha deathclaw"ı susturuculu bir tabancayla öldürdüler. susturuculu. tabanca.

fallout new vegas'ta alfasını geçtim, legendary deathclaw'ı öldürmek için tahminen yarım saat plan yapmış, yarım saat boyunca da save/load yapa yapa ancak o planı uygulayabilmiştim.

fallout 4 inanılmaz tuttu. nereye baksam haftalardır fallout 4 görüyorum. buna hiç şaşırmadım. çünkü eski falloutlar herkesin sevebileceği oyunlar değillerdi. karakteri olan oyunlardı yani, farklılardı. şimdi ise fps yönü ağır basan sikkomatik bir oyuna dönüşmüş. sanırım bu deathclaw muhabbeti bu duruma dair ufakca bir kanıt.
  • yav yazmayım yazmayım diyorum, dünden beri de girdiğim entiriler yüzünden sürekli ama devamlı ayar yiyorum ama gene de tutamıyorum kendimi, ortalık sinirli abiler kaynıyor.

(bkz: sikmeseler bari)

deathclaw'a gelince;

efendim şimdi 2d yapıtlarını görmezden geleceğim serinin affola. fallout 3'de görece ilk görevlerde hatta yalan olmasın eski mevzu belki de 2. falandı, şu megaton'daki fıstık ablanın ailesini arıyorduk galiba, suyun orda aval aval gezinirken bi tane mirelurk geldiydi karşıdan. kirpi mi la bu, amk edevatı tipe bak falan fındık der iken 3 buçuk çük boyu dibime girdiydi bu. heralde bi 9 mm su tabancası var bende de, layettayin 3 5 sıktım buna. oyuna da yeni başlamışım daha adaptasyondur learning curve'dür hak getire, neden yatmadı bu amuğa godduğm derken altta canına bir baktım, hasar almamış bu piçin soyu, benim can olmuş mu 1/4. haiiieeeaaa diye bir ünlemle v.a.t.s.'a gimeye çalışırken öldüm. his yaptım tabii bi daha gittim gene sıkıyorum seri, cıx, bir bar canı anca gidiyor, headshot yapayım minnak suratına diyorum tutturamıyorum saldırırken boynu altında mı kalıyor ne saklanıyor.

neyse işte öyleyken böyle hallettik. ha zor oldu, bak hala nasıl hatırlıyorum travma olmuş resmen.

new vegas'da deathclaw'da var 6 okka taşak, yukarda yazmışlar daha fazla kafa sikmeye hacet yok.

fallout 4 geldi, hype train, tabiiki atladık, oyunun zaman düzleminde o mirelurk goygoyunun olduğu noktalarda power armour var, minigun var, anasının saç teli kadar 5 mm mühimmat var. kaçtım seri dükkana attım kendimi, bu ipne evladına sen de 200 ben diyim 250 tane 5 mm sıktım, eridi gitti pezevenk, teklemiş falan gibi hissettim kendimi.

oyunun daha başındayım, spoil yemek de istemem ama hayalimde ileride deathclaw'un önceki halinin muadili başka bir op bok çıkacak diye kuruyorum.

şimdi eyy fallout 4 seni sevelim mi sikelim mi?
hesabın var mı? giriş yap