• insülin direncinin neden olduğu ve aşırı şişmanlık ile obezite başta olmak üzere onlarca kanser hastalığı, kalp krizi, tip-2 diyabet, hipertansiyon, karaciğer ve pankreas yağlanması, felç, alzheimer, erken bunama, erken adet görme, polikistik over sendromu, kronik artritler, bel ağrıları, fibromiyosit, polikistik meme hastalığı... gibi genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıklara verilen genel ad. önlenebilir niteliktedirler.

insülin direnci'ne yapılan vurgu için canan efendigil karatay ve karatay diyetine özellikle bakılmalı.
  • "ben ağrılı dejeneratif hastalıkların birçoğunun bölgesel susuzluğun farklı biçimlerde kendini göstermesiyle oluştuğunu düşünüyorum. susuzluğun yarattığı zarar çok fazla değilse, arttırılan su tüketimi sorunu giderebilir. su yetersizliği de dahil olmak üzere, vücudun çeşitli yetersizliklerinden kaynaklanan sorunların, kimyasal ürünlerini yol açtığı sorunlar olarak ele alınması gerekir. dehidrasyona bağlı olarak ortaya çıkan bütün sorunların tedavisi aynıdır; birçok hastalık tek bir tedavi yöntemi vardır. sizce bu güzel bir şey değil mi? aynı uygulamayla çeşitli sorunlara çözüm bulurken, pahalı ve gereksiz işlemlerden kurtulma şansına sahpsiniz. bu tedavi programında atılması gereken ilk adım, günlük su alımının düzenli bir biçimde artırılmasıdır."
    fereydoon batmanghelidj, hasta değil susuzsunuz, klan yayınları, 2013, istanbul, s.206-207.
  • (bkz: #142384356)
hesabın var mı? giriş yap