*

• bazı iş mülakatlarında sorulduğu iddia edilen saçma soru'n.

daha doğrusu herhangi bir iş mülakatı varsa mülakata girmeden önce eş-dost tarafından da size yöneltilebilen bir soru'n... geçiştirmeye çalışırsınız bu soruyu ama illa cevap vermek de gerekebilir. hz. muhammed'i kurtarırım derseniz vatan haini olabilirsiniz. atatürk'ü kurtarırım derseniz dinsiz olabilirsiniz. ikisini de kurtarırım derseniz "yok, tek hakkın var" derler. en iyisi yüzme bilmiyorum demek olabilir. ya da atatürk'ü kurtarırım; hz. muhammed'i zaten allah kurtarır da diyebilirsiniz.

(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı)
  • askeri liselere giriş mülakatlarında öğrenci adaylarına yöneltildiği rivayet edilir.
  • "durumu hemen musa'ya yetiştirir ikisini de kurtarır günün kahramanı olurum" diye yanıtlanabilecek sorumsu.
  • ataturk'un çok iyi yüzme bildiğini bildiğimizden dolayı cevabın hz muhammed olması gereken soru.

ataturk aslında kendini de hz muhammed'i de kurtarır ama madem sorulmuş soru açıklayalım.

hz muhammed'in yüzme bilgisi konusunda henüz malumatım yok tabi.

edit: hz muhammed yuzmeyi zaten biliyormuş, dağılın kimseye birşey olduğu yok.
  • -denize atatürk mü düşşse kurtarırsın hz muhammedi mi?
    -denize her ikisini de atıp insanları birini seçmek zorunda bırakanları bir çukura atıp üstüne beton dökerim.
    -tamam biz sizi arıycaz...
  • -denize ataturk mu dusse kurtarirsin hz muhammed mi?
    -heh işte.. ben de aynen sizin gibi düşünüyorum...
  • - denize ataturk mu dusse kurtarirsin hz. muhammed mi?
    - onlar denize dusmez.
    ***uuuuu şakşakşakşak****
  • yüzme bilmem denilerek sıyrılmak istendiği takdirde elinde can simidi var hangisine atarsın diye üsteleyecektir soran kişi o zaman da "simidi sana atarım sen neren müsaitse orana sok" diye cevaplamak yerinde olacaktır.üzüm yemek yerine elinde sopa bağcıyı dövmeye hazırlanan bu hin soruların sorucusunun arka deliğine de elindeki sopa yakışır.
hesabın var mı? giriş yap