şükela:  tümü | bugün
 • sanırım uzun bir süredir içersinde bulunduğum hastalık. herşey yanağınızda hissettiğiniz minicik bir tümsekle başlar ve siz o küçücük yerden bir şeyler çıkaracağım diye o kadar uğraşırsınız ki, en sonunda yanağınızda kocaman ve aylarca geçmeyecek bir morartıya neden olursunuz. dudağınızın kenarındaki minicik uçuğu yola yola dudak çizginizi belirsizleştirirsiniz. güzelliğinizi her gün yavaş yavaş yok ediyorsunuz da farkında değilsinizdir. aslında şöyle de bir durum var ki, o sivilce/çıkıntı/kızarıklık geçsin diye hayvan gibi kanırtıp sıkmasam ve doktorumun önerdiği ilaçları düzenli olarak kullansam zaten hepsi birkaç güne kendiliğinden geçecek ve eski bebeksi tenime kavuşacağım. lakin sivilceyi görür görmez dönüştüğüm o insan yüzünden asla gerçekleşmeyecek bir durumdur bu *
 • daha çok başlı başına bir hastalık değil de, anksiyete gibi üst bir durumun semptomudur. tabii tek başına da görülebilir.
 • kendisinden büyülenmiş gibi kendine dönmüş hastalarda gözlenen"kanırtma" ve "yolma" hastalığı. kendini kanatana kadar süren bir "didikleme" operasyonu.

  başlarda sadece güneş yanığı sonrası deri soymalar, efendim kaş almalar gibi masum görünümlü hafif tırmalayışlar görülebilir. hızla tırmanabilir.
 • durtu kontrol bozukluklari arasindadir
 • hayatımı cehenneme çeviren hastalıktır.dürtü kontrol bozukluğuyla bağlantılıdır.insanlar evinizde ameliyat eldiveni taktığınızda , karanlıkta duş aldığınızda , kendinizin aynadaki yansımanızı görmemeniz için her gün 7 kat merdiven çıktığınızda, odanızdaki aynaların ve yakın temas kurabileceğiniz aynaların kapalı olduğunu gördüğünde şaşırırlar.haklıdırlar da.gittiğiniz psikologlar kıçı kırık bir hastalığı teşhis edemeyip hep yanlış yerlere bakarlar.taki siz kendiniz derdinizi bulana kadar.işte o andan itibaren gerçek çözümlerle muhattap olmaya başlarsınız.
  dipnot:bu abuk subuk şeyler işe yarıyor.cildim artık temiz.ara sıra gizlice slime falan da mıncıklıyorum.*
 • muzdarip olduğum durum. kollarım, ayaklarım, yüzüm, her yanım psikopatça delik deşik. her yerimi her gün saatlerce sıkıyorum. asla normal bir şekilde oturamıyorum illa ki bir yerimi yoluyorum. haliyle herkes vücuduma ne olduğunu soruyor insanlara alerji diyorum. yüzümde sivilce çıkmıyor ama ben yine de sıkıyorum, gözenekleri açıldı ve cildim erken sarkıyor. bu durumdan nasıl kurtulabileceğimi bilen varsa lütfen yeşillendirsin. kendime daha fazla zarar vermek istemiyorum.
 • istemli veya istemsiz şekilde yüzünüzü, sırtınızı, kollarınızı ve vücudunuzun belki de her yerini yolma, kanatma ve yaralara dönüştürme hareketi.
  genelde anksiyete, depresyon gibi gerekçelerle buna başlanır ve vücut yaralar yüzünden estetik açıdan kötüleştikçe daha şiddetli depresyon yaşayıp daha çok yolma yoluna gidilir.
  tedavide kullanılacak ilaçlar olsa da fiziksel açıdan yapılan engellemeler daha kesin çözüm. örneğin parmaklara takılan bir kumaş, uzun yüze hasar vermeye çalışınca kırılacak takma tırnaklar gibi.
  edit:tamamen kurtuldum. yüzümde, vücudumda kalan izler yavaş yavaş siliniyor. benim kadar ileri boyutta hastalığı olan biri bile başardıysa başarabilirsiniz. bu yoldaki en büyük destekçim her şeyime teşekkürlerimi sunuyorum.
 • yıllardır içinde bulunduğum ve bugün öğrendiğim hastalık türü. bütün sivilcelerimi ve yaralarımın kabuklarını koparmakla birlikte çocukluktan beri en çok da iki elimin baş parmaklarının kenarlarını işaret parmaklarımın tırnaklarıyla kazıma dürtüm var. öyle ki artık yeni deri oluşmuyor... böyle bir ürün buldum tam benim rahatsızlığıma göre dizayn edilmiş:

  https://eksiup.com/p/8q3491es78zg

  tek çare bu sanırım.

  yine de son zamanlarda (birkaç yıldır) elimi sürekli kafama götürüp orada açılan yaranın kabuğunu koparma dürtüm için yapacak bir şey yok sanırım...

  psikoloğa gitsem kim bilir neler neler çıkar bende...
 • ortaokuldan beri muzdarip olduğum şey. bugün bir isminin olduğunu youtubedaki brightside kanalındaki bir video sayesinde öğrendim. (bkz: skinpicking) diye de geçiyor. burnumun üst kısmına yapıyorum ben bunu yıllardır.
 • yıllardır mutluluk kaynağım olan hastalıktır. seviyorum bu hastalığı. derdimi sıkıntımı alıyor huzur veriyor.