• bunu söyleyen vuracağı yeri de tarif etmiştir.
    http://i.radikal.com.tr/…08/11/13/fft5_mf68093.jpeg
  • bunu söyleyebilen milletvekiline dokunulmuyorsa bu ülkede, eğer partisi, devlet teşkilatı, bakanları, başbakanı, parti başkanı, parti başkan yardımcısı bu adamı kenara çekip "kardeşim sen ne diyorsun, kendi devletine ve bu devletin kanunlarına güvenmiyor musun? " demiyorlarsa.....
    olay çoktan kopmuştur...
    tüm halkın silahlanıp "doğru ya, ne adaleti amuğa koyum, ben kendi cezamı kendim veririm" demesi ve silaha sarılması an meselesidir...
    cinnet toplumuna geçiştir...
    hükümetin 5 yıllık programı dahilinde olsa gerek ki herhangi bir sorun çıkmamıştır bu söylem sonrasında...
  • serdar ortaç şarkılarını anımsatan lüzumsuz bir açıklama.
  • elestiriye tahammülsüzlügün acik acik vurgulanmasidir. özgürlügü sadece kendileri icin isteyen bir güruhtan ne beklenirdi ki baska... isabet olmus.
  • hakikaten gidip çay koyması gereken vekil beyanatı. kendisi tabancayı tüfeği bıraksın, çay tarlalarına dalsın, oralarda takılsın.
  • boyle bir lafi edebilmis bir insanin kendisinde kimin devlet"in"e karsi geldigini kimin karsi gelmedigini ayirdedebilecek* hakkaniyeti gormesi ne yaman celiskidir. ben olsam koyunumu emanet etmem boyle birine (ormanima zarar verdi diye keser yer mazallah!)

ben sahsen bu lafi edebilecek kadar haktan, hukuktan, adalet sisteminden, demokrasiden anlamayan, karsit gorusu siddetle (vurarak) susturmayi dusunebilen birinin milletvekilliginin dusurulmesi gerektigini dusunuyorum mesela, bu kafa yapisi esyanin* dogasina aykiri. hadi ogun samast loserin tekiydi, ayni kafadaki bu kisi milletvekili yahu. adalet sisteminden sikayetci (bence sebebi yanlis gerci) ama reforma gidilsin, duzeltilsin falan da demiyor, direk vuruyor.

vururmus. herkes kalibina uydurup hosuna gitmeyeni vursun o zaman, hobbes'un state of nature=state of war'ina geri donelim, "solitary, poor, nasty, brutish and short" hayatlar surelim, oh la la!

ayni mentalitenin baska bir tezahuru icin (bkz: #8163532)
  • şimdilik "devlet" olarak ifade edilen, alttan alta "hükümet" olarak icra edilen, yakın zamanda kanuna-kurala bağlanmasına kimsenin şaşırmaması gereken derviş zikri.
  • ciddiye alinmasi, irdelenmesi, tepki verilmesi gerekir. "profil boyle"*** deyip gecemezsiniz, bunu soyleyen insani uyarmak, boyle bir yaklasimin tepki alacagini, kabul edilmeyecegini gostermek gerekir. evet, yorucudur her ayri gun yeni birine tepki vermek zorunda kalmak.
    bonus: sessiz kalmak kabul etmektir.
  • hoşlanmak fiilinin gelecek zamanda kullanıldığı tek örnektir.

(bkz: bulucam onu bigün ve acayip sevicem)
  • emir aldığı başbakanın da bir zamanlar (öğrenciliğinde) sistem karşıtı olduğunu unutan bir acemi paramiliter beyanatı.
hesabın var mı? giriş yap