• bütün diktatörler "ben diktatör değilim" der*.
  • "halbuki ben sadece yasayı, yürütmeyi, yargıyı kendine bağlamış; başbakanlığı döneminde yedi ceddine yetecek kadar servet yapmış, hakkını arayan gençlere sıkılan gazların kurşunların emrini vermiş bir garip hizmetkarım"
  • 20nci yüzyılda doğmuş sayılı diktatörlerden birinin açıklaması. arkadaş hayatımda hiç ben diktatör değilim diye açıklama yapma ihtiyacı duymadım, duyan varsa yeşillendirsin.

(bkz: can dündar ağır bedel ödeyecek öyle bırakmam onu)
  • (bkz: kendi kendini reddetmek)

zaten öyle oluyor, özellikle cb olduktan sonra kendisi hakkında eleştiride bulunan kamu , özel çalışanı kim varsa önce bir gözaltı çekiliyor, sonra dava açılıyor. olur da adam akıllı hukukçu bir hakime gelirse o kişi yırtıyor yırtsa da bu sefer işinden oluyor mahalle baskısına maruz kalıyor. zaten medyada, tvde falansa kaçarı yok illa ki işinden olur, dizisinden çıkarılır, tiyatrodan atılır olur da olur yani...

bunlardan öte zaten palalılar, börekçiler muhalifi affetmiyor; nasıl olsa başbakanı cb nı koruduk bize birşey olmaz mantığıyla.

tabi polis amirlerinin meydanlarda estirdiği sıksana ulan sıksana misali teröre hiç gelmedim bile.
  • charles manson'ın "believe me, if i started murdering people, there'd be none of you left." sözünü hatırlatıyor.
  • (bkz: #87904043)
hesabın var mı? giriş yap