• fiyatlarıyla beni gece gece şaşırtan marka.

bir zamanlar küçük butiklerde ürünleri satılıyordu, kaliteliydi, f/p açısından iyiydi ve alıyordum. şimdi 699 tlye blazer ceketini görünce saçmaladıklarını düşündüm. eurodan kaynaklı fiyat artırımı yapan zara, mango gibi markaların fiyatlarını da geçmiş. tasarım harikası ürünleri de yok. genelde basic. biraz mantıklı olmakta fayda var yine de kendileri bilir. ben müşterileri olarak asla o paraları ürünlerine vermem. sıradaki girişimci lütfen…
  • yeni sezon kazak fiyatlarıyla “oha” dedirten bir zamanların kaliteli ve uygun fiyatlı yerli tekstil üreticisi. herkes fiyatlara bindiriyor, madem atış serbest bizim neyimiz eksik dediler herhalde fiyatlama yaparken.
    son kalemiz de düştüğüne göre gidip xiaomi’nin kazak temizleyicisinden sipariş edeyim en iyisi.
  • tatlı dilli, güzel konuşan, gönlü hoş eden. bir de cennetin kapısını bekleyen melek anlamı varmış. dilvin adlı bir kürt tanıdığım yufka yürekli anlamına gelir demişti. ilginçtir, ismin bir rengi varmış ve pembeymiş, ve tanıdığımın da ağırlıklı giyim, aksesuar rengi pembeydi.
  • (bkz: dılbin)
  • sonu "dayı" ile biten başlıklar açıp tamamını tek bir başlığa yönlendirerek antipati toplamaya çalışan ya da yaptığının komik olduğunu düşünürken antipatik olan yeni yazar arkadaşımız... sonu hayır olsun dilerim..

edit: meersem ukte doldurmaya meraklı yeni bir kardeşimizmiş kendisi... gene de her ukteyi tek kaynağa yönlendirmemek lazım bana göre... her ukteyi doldurmamak lazım hatta... ben bir ukte yüzünden 3 sene sonra 1 gün için çaylak olmuştum, ordan biliyorum...
  • siparişimin hızlılığı ve ürünlerin kalitesi bakımından beni yine utandırmayan giyim markası. biraz cep yakmaya başladı ama en azından benzer kategori markalarla kıyaslanınca kalıp, tasarım, kumaş kalitesi olarak içime sinerek giymek gibisi yok.
  • tasarımlarına bayıldığım marka.
  • asagida kendi yazdigi kitabinin ikinci baskisinin onsozu yer almaktadir. yazar burada eserini begenmeyip elestiren orhan pamuku ve yasar kemali hedef almaktadir (imla hatalariyla birlikte aynen yazılmıstir, zaten onlar da imla hatasi degil yeni bir edebi akimdir):

"aptallar hepiniz salaksınız şuursuz pezevenkler
    bunu bile şaka malzamesi yapmışınız
    benim babam kıbrısda sizin içinmi kan döktü siz ne bilirsiniz ki zaten bir
    avuç tikki ipne burda tr yi kurtarıyo
    hepiniz amcığın bok suyusun ve de hep öyle kalcanız hep!"
  • sen kimsin ki 150 tl'ye kazak satmaya kalkıyorsun diye sormak istiyorum kendisine. burada böyle büyük bi laf edeyim ki utanayım ve gidip almayayım o kazağı. şaka bi yana, yola çıkış amacı başkaydı, varmaya çalıştığı yer başka. böyle iş olmaz. 150 tl'ye kazak satamaz, satamamalı.
  • trikoları gerçekten kaliteli.
hesabın var mı? giriş yap