• kabuklu yemisi disleriyle kiran insan modelinin basina eninde sonunda gelicek olay. bi gun cetin bi ceviz cikar,acimadan cottadanak kirar disi...
  • elde bira şişesi sarhoş dans eden ya da zıplayan kişilerin başına gelebilecek talihsiz olay.
  • az önce diş ipiyle becerdiğim iş. nasıl olduğunu anlamadıysam da dişimin parçasına bakıyorum şu an. diş ipiyle diş kırmak. ha?
  • dün akşam başıma gelen olay. durduk yere oldu hem de en dipteki dişimin bir bölümü yok oldu. çok kötü bir his.
  • bazı yörelerde; birini gıcık etmek anlamında kullanılan deyim.
  • mübarek yere gitme bahanesiyle , bisikletle manitaya giderken olur bu. bir kere değil bir kaç kere şahit oldum.
    örnekle anlatayım ki daha iyi akılda kalsın :

zaman : 2-4 sene öncesi
    özne : lise arkadaşlarından biri
    gizli özne : manita ama diş kırmaya değmeyecek bir kız
    anne : gözümüzün nuru
    mübarek yer : fem yurdu
    bisiklet : bisiklet

lise arkadaşlarından biri birgün annesini , anneciğim ben yurda gidip ders çalışacağım , okuyup adam olacagım seni bu pis ciften kurtaracagım gibi vaatlerle kandırıp , anacıgının akşama ekmek almak için sakladığı bozuk paraları da alıp , bisikletine atladıgı gibi manitanın koynuna dogru yola çıkar.
    bu arkadaşın biri zaten , öyle sıradan arkadaşlardan değil , cenabet doğmuş olma olasılığı yüksek , uçarken ayaağı taılıp düşebilecek cinsten eşek sıpası bir oğlandır. bisikletiyle manitanın yanan dudaklarının hasretiyle giderkene , kör olasıca gözü başka bir hatunun lombur lambur eden popocaazına takılınca çattadanak düşer ve çenesi asfalta desen olur.
    elde var kırılmış 4 diş.

sebebi muhakkak ki , kalbindeki pozitif elektiriği elektirikli süpürge etmiş anneyi kandırmak , mübarek yer yerine , manitanın yumuşacık mumuşlarına gitmek , giderken de mutlaka adam gibi kullanılması gereken bir bisiklette aç gözlülük yapmak olan bu diş kırma eylemi , bu liseden bir arkadaşa uzunca bir dönem dişsiz dandik bir halde takılmaya mal olur.

şu halde gecenin bu saatinde bu konudan alacagımız ders, diş kırmak işlenmiş bir günahın bedelidir.
  • daha bu sabah sütlü yulaf ezmesiyle başardığım olay. kırılacağı varmış da bahane arıyormuş diyip gülüyorum.
  • az önce başıma geldi acim tarifsiz.
  • insan bazi durumlar karsisinda o kadar fazla disini sikar ki artik dis dayanamaz ve kirilir. tabi bir de kavgada ya da oyun oynarken dis kirmak vardir. ileriki yaslar icin tavsiye edilmeyen eylem.
hesabın var mı? giriş yap