• bildiğim kadarıyla cümlenin tamamı : 'tüm çiftçilerimize donsuz geceler dilerim' idi. bu laf sonrasında çiftçiler isyan etmişlerdir trt kurumuna. ve ersin amca yalan olmuştur.
  • sevgilinin yatıya kaldığı gecelerdir.
  • öncelikle çok güzel bir temennidir. ben bu lafı televizyonda duyup kuruma şikayet edebilecek herhangi bir çiftçi olabileceğini aklımın ucundan bile geçirmem. geçirmek istemem.

bir kere çiftçi adam "donsuz geceler" lafını mesleki deformasyon gereği her zaman don olayının yaşanmadığı gece olarak algılar. don olayı çiftçinin korkulu rüyasıdır. bu olayın olması muhtemel geceleri dikkatle takip edip önlemini almak durumundadır. aksi halde senelik mahsulünü kaybedebilir. televizyonda böyle bir ifade duydu diye - ki dil sürçmesi ya da gaf değildir bu. sadece türkçenin esnekliğidir- adamcağızı şikayet edecek tıynette bir çiftçiye inanmak istemiyorum ben.

gerçekten zamanında bu lafı söyledi diye sıkıntılara sokulan, işinden uzaklaştırılan, geri göreve çekilen vs. bir adam olmuşsa bu memlekette, ona karşı kamunun büyük bir özür borcu var demektir. yazılanlar doğruysa göre adamcağız bu olayın etkisiyle kısa zamanda göçüp gitmiş dünyadan. vallahi yazık.
  • (bkz: ersin imer)
  • lafi eden meteoroloji uzmaninin uzunca bir sure trt'den uzaklastirilmasina yol acmis soz obegi. hepinize donsuz gunler, donsuz geceler diliyorum demisti.
  • orkan baykal'a sonralari donsuz geceler sayın seyirciler adli kitap yazdiran talihsiz olay.

http://www.sabah.com.tr/…_geceler_sayin_seyirciler_
  • bu aksam cuneyt ozdemir tarafindan kanal d ana haberde sarf edilmistir. cok guldurmustur hatta yarmistir.
    aksam aksam ic karartici haberlerden bir nebze olsun siyrilmamizi saglamis, tebussum etirmistir.
    konuyla ilgili link, 25:30 dan sonra seyredebilirsiniz.
  • bugün dahi adından söz etmemize sebep olmuş ersin amca söylemi.
  • ersin reyizin vedasıydı...
  • muhteşem potansiyel radyo programı adı. alternatif rak falan tarzı bööle.
hesabın var mı? giriş yap