• böyle bir soruyla karşılaşsam vereceğim cevap çok net: "kendim".

hayatım hep "şu ne der?", "bu ne düşünür?", "ailem ne olmamı istiyor?" gibi soruları -benden başka herkesi- mutlu edecek şekilde cevaplamakla geçiyor.

dünyaya tekrar gelsem, kendim olabilmek isterdim...
  • gereksiz bi sorudur. baska bi soruyu kamufle etmek icin sorulan paravan sorudur. asli sudur:
    su anki hayatinizi begeniyor musunuz?
  • "sözlüğe yeniden kayıt olsanız hangi nicki seçerdiniz" şeklinde sözlüğe uyarlanabilecek soru cümlesi...
  • (bkz: amip)
  • adam ayari vermis yillar once bu basliga:

"i could not become anything. neither bad nor good, neither a scoundrel nor an honest man, neither a hero nor an insect. and now i am eking out my days in my corner, taunting myself with the bitter and entirely useless consolation that an intelligent man cannot seriously become anything; that only a fool can become something."

-dostoevsky, notes from underground
  • en az kendim kadar kedisever bir insanın evindeki kedi olmak isterdim, yani kedimle yer değiştirmek' şeklinde cevap vereceğim soru.. ekmek elden, su gölden, sinek havadan yaşar, her gün saatlerce boynumu kafamı sahibime okşatır, türlü türlü güzel mamalar yediğim yetmiyormuş gibi sahibimin her yediğine sulanır ve sahibim yufka yürekli olduğundan her yemeğinden tadardım. haftada bir iki kez çok sevdiğim tarağımla taranır, sahibimin tüy topağı kusmayayım diye aldığı malt pastasından afiyetle yerdim. geceleri sahibimin boynuna patimi sarıp mışıl mışıl uyurdum, arada kabus gördüğümü anladığında beni okşayıp sakinleştirirdi, sabahları birlikte uyanırdık, kahvaltıda yediği nesfit'in dibinde kalan sütlü gevreği mutlaka bana bırakırdı. sahibim anne-babasının yanına yazlığa gittiğinde beni birilerine bırakmaz her seferinde yanında götürürdü. orda anneannem ve dedemin bahçesinde gezerdim, ağaçlara tırmanırdım, kedi arkadaşlarla oynardım. sahibimin gittikçe büyüyen karnının üstüne yatar içerde hareket eden şeyin ne olduğunu merak ederdim. mutlu mesut stressiz bir hayatım olurdu yani, ah keşke..
  • yanıtına son nefesime kadar karar vermeyeceğim, olur da bir ara aklıma bir şey gelirse de onu kuşkuya emanet edip yine de bekleyeceğim soru cümlesi.
hesabın var mı? giriş yap