• yeşilay'ın desteklemesi gereken ürün. çünkü o kadar iğrenç bir tadı var ki, bunu içen biradan da soğur alkolden de. anlamadığım nokta, bunu birileri geliştirdi yeni bir tat diye, emsalleri var satıyor biz de satarız diye, bunlara lafım yok ama bu ürüne onay veren kimse ona buradan sesleniyorum, usta ne pis bir ağız tadı varmış sende!
  • seneler boyu biraya doğanay limon sosu katarak içen zavallı ben ve benim gibiler için piyasaya sürüldüğünü düşünüyor ve buradan efes'e teşekkür ediyorum.
  • böyle yeniliklerle gönlümüzü kazanmaya çalışacağına ürünlerine glikoz şurubu koyup sağlığımızla oynamaktan vazgeçsinler bir an önce. üstelik böyle yaparak şuruplu malt içeceği üretiyorlar,bira değil.

(bkz: efes pilsen/#23182534)
  • bulaşık deterjanıdır.
  • ben bunu gördüm daha, dedim tamam. bira eksperi ergenler buna sallar durur artık. her yerde muhabbet bu olur bundan sonra. ve işte kaç haftadır aynı hikaye. bira değil yeaa. portakal suyu. kız birası yeaa. hayattan ve her şeyden soğutmak için. adam ilk birasını bundan üç beş sene önce içmiş en fazla, damak tadı bambaşka birşey üzerine inşa olmuş çoktan, muhtemelen üniversiteye başlayınca sonradan açılan ergen delikanlı olarak biraya geçecek ama farklı olmaya kasmak zorunda. hemen gitmiş üç beş tane daha asortik bira denemiş. araya bir de erasmus sıkıştırdıysa sağda solda da içmiş birkaç farklı marka. oldu sana bira eksperi. hepsinin teknik analizini yapıyor delikanlı. herkesin damak tadının ayrı olduğu bir yerde herkes aynı yorumu yapıyor ama. ergen aynı ergen. kız birası yeaa. gazoz yeaa. efes bira mı yeaa. efes'in amına ben de koyayım o ayrı. ama bunca senedir içtik şu mereti. biberonla başladık içmeye. her türlüsünü de gördük yeryüzünde. tip tip insan da gördük. daha efes pilsen'e sallayarak karizma yapabilen, limonlu birayı hafif bularak delikanlı görünebilen bir insana rastlamadım genco. kasma kendini. rahat ol. adam ol adam. birşey yediğinde içtiğinde bir tadına bak tadına var artistlik peşinde koşacağına. birayla kafa yapmaya çalışıyorsun zaten muhabbete girilecek adam değilsin, bi siktir git çay koy onun yerine. yok dark pilsener lager bilmem ne bir ton laf entellik. tamam öğrenmişsin. bittiyse boş beleş hareketlerin... bu limonlu efes fıçı, içimi gayet güzel işte, tadı tuzu lezzeti yerinde bir içecek olmuş. -bira değil yeaa... ulan sus- yemekle şununla bununla da gayet iyi gider. gidiyor mesela. ha dersen sana göre bana göre? sana değil bana göre. aynen dağıl.
  • piyasaya yeni surulen efes pilsen birasi. adindan anlasilacagi uzere, fici biranin limon aromalisidir. surekli alisveris yaptigim tekel bayinin israrlari sonucu (al abi bir bardak ic, bak ben de iciyorum bugun alti tane ictim) aldim. guzel sayilabilecek bir bira. cok siklikla icilir mi bilmem ama arada sirada guzel olabilir. deniz kenarinda ya da havuz basinda guzel gider gibi geldi bana.
  • üretimi durdurulmuş bira. her akşam bir tane alıp evde keyifle içtiğim biraydı. 10 gündür bayiide bulamayınca arattım ve maalesef kaldırmışlar üretimden.
  • aromatik, içimi kıyak, çirkin yaz mevsiminin esintisi olarak kafaya dikilesi güzel içecek.
hesabın var mı? giriş yap