• sevmiyorum bu adamı arkadaş

mansur yavaş ile kıyaslayınca olmuyor, yakışmıyor o koltuğa
  • rüşvet ihbarı için yıllar geçip imamoğlu'nun büyükşehir belediye başkanı olmasını mı beklemiş dedirten iddialardır.

bu gelişmeler, istanbul'u ve dolayısıyla hortumları kesilen malum kesimin hala alttan alttan kuyruk acısıyla bilgi belge aradığını, seçimi beklemeden ele geçirmek için canla başla çalıştığını göstermektedir.

zaten çıkardıkları yeni kanun ve yönetmeliklerle istanbul'u parça parça bakanlıklara devredip belediyenin elinden almaya, yeniden muslukları havuza akıtmaya çalışıyorlar. yeterli gelmiyor anlaşılan.
  • velev ki rüşvet alınmış diyelim. şok olmamız mı gerekiyor? akp' li belediyeler de aynı şeyi "şu vakıflara bağış yap dekontunu getir" şeklinde uyguluyor yıllardır.

tek farkı, onların rüşvetinde sen gönüllü yapmışsın gibi göründüğü için illegal bir durum yok.

yani el değiştirip chp' ye geçmiş belediyelerde akp' yi mumla aratacak hiçbir şey yok şu an için.... boşuna zorlamayın bence.
  • bu ülkede hangi parti yada siyasetçi olursa olsun( bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda bir kaç tane vicdan ve ahlak sahibi hariç) rüşvet almadan, vermeden , kendisi yapmasa bile göz yummadan o koltuklarda oturan olmadığına kimsenin şüphesi yokken bu tarz haberlere neden şaşılıyor cok merak ediyorum. insanlar postaneye bile gitse tanıdığın derdine düşüyor. yapmıştır muhakkak, alayı yapıyor . sadece saygıdeğer bir iş adamı olduğu icin mi istanbul belediye başkanı?
  • benim arkadas ortamlarinda soyledigim bi tahminim vardi. akp’nin secimlerde acik ara kaybedecegi kesinlesti fakat tabi ki bariscil bir sekilde gucu birakmayacaklar. akp kendisi artik halka bir sey vaad edemedigi icin rakiplerinin altini oymaya calisacaklar.

bunun ilk hamlesi muharrem ince’ydi. chp tarihinin en basarili secimlerinden birinden sonra muhalefetin hic bir basarisi olmayan adayini kendi yanlarina cekip oylarini bolmeye calisiyorlar

ıkinci hamle de tahminimce feto tarzi rusvet operasyonlari ile imamoglu ve yavas’i hedef alacaklar. muhtemelen uydurma belgelerle hapse atilacaklar, buyuk medya olayi yaraticalak. boylece secime girmelerine de engel olmus olacaklar. bu sirada muhtemelen muharrem ince gibi akp’yi yenmesi mumkun olmayan chpliler parlatilacak.

bakalim gorucez, simdilik sadece spekulasyon
  • hayır madem rüşvet alıyorsun da neden belediyenin kasasına koyuyorsun dedirten saçma iddia.
  • yüzde 11 mı almış yoksa.
    ula aganın pohu üstüne poh olur mu lo!
  • sabah(!) ve takvim(!) gibi iki güvenilir kaynağa sahip olan, neden her gün ısrarla hortlatıldığını anlamadığım haber.

yani gerek yok kuzum. sabah ve takvim yazdıysa gerçektir yani lamı cimi yok. açığa çıkar merak etmeyin. her gün burada gündeme sokmanıza gerek yok. bilmem anlatabildim mi?
  • adam karadenizli kurnaz bir siyasetçi. akp'nin elinden koca istanbul'u aldı. doğru çıkarsa da şaşılacak bir şey yok. helal olsun der geçerim. yemeyecek adam neden siyaset yapsın, bu kadar risk alsın
hesabın var mı? giriş yap