şükela:  tümü | bugün
  • sözlük anketlerini kişisel bazda legalleştirme girişimi gibi bir projedir. çok güzel harekettir.

soran nesile de aşina değiliz...
  • tatmin edici bir katılımın olması halinde ortaya çok güzel bir eser çıkacağından emin olduğum proje. bir sayfasında aşkla ilgili bir soruya verilmiş melankolik bir cevabı okuyup hüzünlenirken, bir sonraki sayfada umut sarıkaya tadında bir cevapla şenlenmenin mümkün olduğu bir kitap olur bu. otobüste falan okursanız deli derler bir süre sonra.
  • düşünceli, amacına ulaşması halinde içi dolu bir proje. sözlüğün bir imgesi de denebilir. diyalektiğin anahtar deliğidir, fikirlerin limanı, cevapların yolüstüdür. gelişmeleri göreceğiz ne kadarı doğrudur. bir gsm operatörü sponsor olsa.. *
  • soru başlık altına cevap entry yazılacak olan projedir.

bu entrynin yazılma gerekçesi: soruyu buluyorum cevaplayamıyorum, sürekli soruyu tanımlıyorum. önce cevabı buluyorum bu sefer de soru soramıyorum. sözlük bana ne yaptın sen?
  • üçüncü ekşi sözlük eseri olacak zannımca. şüphesiz ki hakkında daha fazla bilgi verilmesi hepimizi bahtiyar edecektir.
    ilk ikisini bilmeyen varsa ihtimaliyle şeyediyim:
    (bkz: ekşi sözlük kitabı)
    (bkz: ekşi öyküler)
    oha bu da var olacak:
    (bkz: ekşi öyküler 2)
  • eğer deneme kaydı beğenilirse; yeni bir radyo programı olacak.

konsept olarak da sözlükteki yazarların aslında hep sormak istediği ve üzerine tartışılabilecek soruları seçmeye karar verdik. yani aklınıza takılan bir soru varsa alabiliriz?
  • benim bir sorum var.
    link
    şu klipte arada bir görünen teyze ile ne anlatılmak istenmiş? kim o teyze? ne amaca hizmet görüyor?
    baktım baktım çözemedim sözlük.
  • ekşi sözlükte takip ettiğimiz yazar ve çaylakları nasıl görebiliyoruz bilgisi olan yeşillendirebilir mi ?