şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayret hiç kimse entry girmemiş .öyleyse ilk bana nasip oldu.
  bu hanım kardeşimiz 1993 yılında doğmuş,dedesinden aldığı saz ile türküler söylemeye başlamış. lise eğitimidir,konservatuar eğitimidir,yarışmalardır derken ilk albümünü "bi haber" çıkarmış.türküler söylüyor hemde ne türküler,içimi yakan türküler. türküleri güzel, sesi güzel, kendiside öyle. işte öyle biri bahtı açık olsun diyor ve başarılar diliyorum.
 • güzel ve duru bi sesi olan genç bi arkadaş...

  yolu açık...
 • itü tmdk'dan geçtiğimiz yıl dereceyle mezun olmuş, ayrıca bir dönem trt istanbul radyosu thm gençlik korosu'nda görev yapmış, pırıl pırıl bir ses ve yorum kabiliyetine sahip, genç bir yorumcudur.
  aslen imranlı'lı imiş.
  esen müzik'ten çıkardığı bihaber adlı albümü epey ilgi görmüştü.
 • şöbiyet tatlısı gibi bişey. etkilendim.
 • gunesin kizlari dizisindeki ikizlerden buyuk olan ( adini bilmiyorum ) ve o ses turkiye'dan aydan karisimi bir fizige sahip kisi.
 • uzun süredir takipte olduğum müthiş yetenek. ayrıca kendisine olan hayranlığım aşık olma seviyesine doğru gidiyor haberi olsun. allah sahibine bağışlasın mümkünse o ben olayım. neyse lafı çok uzattık.

  düşünsene evde şu güzellikte bir hatun var ve saz çalıp türkü okuyor.
 • gayet sıradan bir sesi olan kızcağız. trt müzik'te pazartesi akşamları yayınlanan bir programın sunucularından. belli ki torpili var.
 • bu akşamki izmit konserinde kendisini canlı canlı dinleme fırsatı buldum.her anı sanat, her anı sanatçı..tertemiz,hatasız muhteşem bi ses, muhteşem bi tavır.
 • sanırım trt'nin yeni ses sanatçılarından birisi olan hanım ablamız. sesi sevcan orhan'dan fiziği şevval sam'dan daha güzel. öyle türküleri ıvırıp kıvırmıyor bir türküyü olabilecek en güzel haliyle söylüyor. benim gibi türkü bağımlısı birisi için sevcan orhan'a alternatif olmaktan çıkmış, zirvedeki yerini almıştır. biz böyle güzel kadınları pop sanatçısı görmeye alıştığımız için böyle bir güzellikten en saf ve duru haliyle yanık yanık türkü dinlemek çok garip ve güzel geliyor. vakti zamanında aysun gültekin gibi kalın sesli sanatçılar alternatif yokluğundan bir dönemin en iyileri olmuş ancak artık şimdi başka. elif buse doğan gibi harika sesler oldukça çıta oldukça yükseliyor. türküler daha çok kişiye ulaşıyor. ekşi sözlüğün kıdemli hiç bir şeyi beğenmeme timinin bir üyesi olarak söyleyebilirim ki bakın bu kez övgü içerikli entry giriyorum. normalde kulaklığımla türkü dinler bu sırada gözlerimi kapatır uzaklara dalarım, ama bu kez başka, kulağımda kulaklık fakat gözlerim videoda olarak izliyorum. neyse efendim hem tv'de hem youtube'da severek sık sık takip ediyorum. bu arada elif hanım dikkat edin youtube'a düşen videolara gelen ilk like genelde benden oluyor. bu da bende söylemesi. birde gelmişken link verelim; erzincan yöresine ait aşık daimi'nin yazdığı "bu da gelir bu da geçer ağlama" türküsü elif buse doğan'dan dinlemek için tıklayınız

  edit: trt ile bi alakası yokmuş. sadece trt'de program yapıyormuş
 • az önce surviour reklam arasında zaplarken keşfettiğim ses. hem sesi hem kendi güzel.