• hayvanlara göre yanıt "insan" olacaktır.
  • maalesef; yaralı, sakat, sağlıklı görünümünü kaybetmiş, genetik bozukluğu olan herhangi bir hayvan çoğunlukla çekinilen-korkulan tarafta. bu hayvanların evcil olanlarını sahiplenenleri de ayakta alkışlamak lazım.
  • büyük siyah kanatlı uçan hamamböceği. bu yaratık hariç başka bişeyden korktuğumu bilmiyorum.
  • ekşidekilere göre yarasadır...

ulan bir yarasa avlama tekniği paylaştım mesaj kutum delik deşik oldu, herkes ne kadar korkuyormuş ve eve girme fobisini yaşıyormuş hayret ettim. halbuki yarasa en zararsız hayvandır ve uçamadığı zamanlar çok ama çok tatlıdır... ayrıca yarasadan insana kuduz binde bir ebola, sars, kovid vs. bulaşma ihtimali onbinde bir falandır.. sanki çok tehlikeli hastalıklı hayvanmış gibi söylemlere takılmayın herkes garibim hayvanın günahına giriyor... deniz anası bile çok daha korkunçtur yarasadan ve beş çeşit öldürücü zehri bünyesinde barındırır(akrep zehri sadece bir çeşittir, öyle düşünün) üstüne bu zehirlerin panzehiri ve bilinen bir tedavisi yoktur.
  • insan...
  • insanlara göre yanıt "insan" olacaktır.
  • (bkz: akrep)

bu mahlukatı görünce aklım götümden çıkıyor, öyle böyle değil. ev bahçe katında, düzenli olarak altı ayda bir ilaçlanıyor. ara sıra akrep görüyoruz, neyse ki ölmüş oluyor ama ciddi anlamda evin içinde tek bir gün dahi yere bakmadan yürümüşlüğüm yok. allah karşılaştırmasın, düşmanımın bile başına vermesin.
  • brezilya gezgin örümceği. çok sinirli ve saldırgan oluyor bu hayvanlar. zehri de çok etkili. dünyanın en zehirli örümceği olarak biliniyor.
  • iki ayaklıdır. adını söylemem. silivri soğuk deyolla.
  • garip garip böcekler hangisi ne kadar zarar verir bilmiyorsun ufak diyorsun siklemiyorsun sonra ağzına ediyor.. bu yüzden hep tedbirli yaklaşırım
hesabın var mı? giriş yap