şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • iki üstteki entryde anlatıldığı gibi iş telomerlerde bitiyor ve şu anda telomerazın aktivitesini arttıran ilaçlar mevcut ve sır vereyim hammaddesi ülkemizde üretiliyor. bu ilaç sayesinde yaşlanmayı geciktiriliyor ve hatta bu molekülün bir aşama ilerisinde üretilen bir molekül de alzheimer tedavisinde kullanılacak. bildiğim kadarıyla onun klinik çalışmaları devam ediyor.

    ekleme: vay babayın derdine yanayım ne kadar çok genç kalmak isteyen varmış *. neyse atılan mesajlara buradan toplu cevap vereyim, ilaç ta-65 ama hammadde olan molekül yurt içine satılmıyor, üretici abdde ve patentleri var başkası üretmiyor. tamamen bir bitki üretilen molekülün adı da cycloastragenol, dileyen araştırabilir. ancak aşırı derecede maliyetli bir iş sermayem olsa şu gün bunu üretmeye bilen kişiye veririm.

    ekleme2: bahsi geçen ta-65 adlı ilaç piyasada gıda takviyesi olarak satılıyor ve pahalı bir ürün. öyle bir kutu alayım içeyim gibi bir şey değil sürekli alınması lazım. cycloastragenol ise türkiyede bol miktarda bulunan geven adlı bir bitkiden üretiliyor. ancak bu bitkinin bir takım işlemlerden geçmesi lazım öyle dağdan toplayıp yemeye kalkmayın zaten bildiğin odun gibi bir şey ayrıca bölge bölge fark ediyor. ben odun da yerim derseniz de boşu boşuna yemeyin*. bir de son olarak bu molekülü üretmek için bir çok yatırımcı ile görüştük ama bu ilaçtan para kazanılacağını düşünmüyorlar.
18 entry daha