• cerrahi monoblok binasında yaşamaktadır.
  • kendini, tüm istanbul tıp fakültesi öğrencilerini facebooktan bulmaya, eklemeye ve taglemeye adamış hoca
  • hacettepe mezunudur kendisi. öğrencilerle yakın ilişki içindedir. şöyle ki 1.sınıftayken yemekhaneye 5.sınıftan bir kızla gelip masamıza oturmuştu. yanındaki kız baymış olcak ki bize takılmıştı. biz kendisinin kalp damar cerrahisi abd başkanı olduğunu geçtim prof. olduğundan bile habersiz 'amanın bi doktor bizim masamıza oturdu bizimle diyaloğa geçti' diye seviniyorduk (bkz: swh.)baya güzel gülmeceli güldürmeceli bi sohbet geçiyordu ki doktorluğu muayenehane açıp para kazanmak amacıyla seçen ismi lazım değil bi arkadaşımın sığ densiz sorusu gelinceye kadar:'ya hocam ya biz en kolay nasıl nişantaşında muayenehane açarız ya?!'. koca prof.u zıvanadan çıkaran soru olmuştur. tamam kendisi de zamanında açmış parasını kazanmış ama böyle bi soruya maruz kalcağını tahmin etseydi açmazdı gibime geliyor `swh.`allahtan 5.sınıftan önce derslere girmiyor yoksa kız muayenehanden önce mezun olma hayalleri kurardı.
  • monobloktaki odasını evi haline getirdiğine şahit olduğum hoca.öğrencileri çok sever,asistanlarına karşı ise oldukça serttir.keman,tango gibi sıradışı hobileriyle diğer hocalardan ayrılır.derslerini de olabildiğince çizerek anlatır.

"öğrencilerle her konuda anlaşıyoruz,yoklama dışında." sözlerinin de sahibidir kendisi.
  • kendisinin an itibariyle facebook'ta 2386 arkadaşı ve 117 fotoğraf albümü bulunmaktadır. hatta efsane odur ki; facebook yönetimi kendisinin hesabını kapatmış herkesi ekleyen bir bot olduğunu varsayarak, enver hoca'nın attığı bir mail sonucu hesabı tekrar açılmış.
  • bir pazar nöbetinin ardından odasında bir arkadaşımla ve bana önce gözleme ısmarlamış, fiyat konusunda tatmin olmadığı için yemek getiren çocuğu geri yollamış, telefonla odasına dek çağırdığı gözlemecinin patronunu azarlamış, bütün bunların ardından iki saat boyunca koroner anjiyografinin ne olduğunu ikimize anlatıp yıllardır bön bön baktığım siyah beyaz anjiyo videolarını anlamamı sağlamış, benim için efsaneye dönüşmüş cerrahtır.

samimi ve doğal birçok insan gibi hakkında çok atılıp tutulmaya başlanmış olsa bile, önüne gelene hava basmayan ve herkesle bir şekilde iletişime geçebilen, istanbul tıp fakültesi'nin nadir hocalarındandır.
  • fakülte günlerime geri dönebilsem "hocam, nasıl oluyor da bu kadar güzel kızı etrafınızda toplamayı başarıyorsunuz?" sorusunu sormaktan geri durmayacağım kalp damar cerrahı.
  • kendisinin tanımladığı şekliyle "dünyada henüz bir benzeri uygulanamayan birebir eğitim"in mucidi olan cefakar doktor, hoca.
  • istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi eğitim komisyonunun kalp damar cerrahisi derslerinin zorunlu staj olmaktan çıkarılıp seçmeli hale getirilmesiyle ilgili girişimlerine tahmin edilebileceği gibi facebook üzerinden savaş açmıştır.

bakalım son gülen kim olacak...
hesabın var mı? giriş yap