• albrecht: -police! don't move! i said, "don't move!"
    eric draven: -i though the police always said, "freeze!"
    albrecht: -well, i am the police, and i say, "don't move!" snow white. you move, you're dead.
    eric draven: -and i say, "i'm dead," and i move.

eric draven: -it's not a good day to be a bad guy.

gibi karizmatik sozler sarfeden, filmin son bolumlerindeki goruntuleri bilgisayar marifetiyle gerceklestirilen film karakteri*.
  • aynı zamanda eric draven ve eric the ravenın okunuşundaki benzerlik de gözden kaçmamalıdır.( raven:kuzgun)
    hatta diğer iki devam filminde de aynı espri tekrarlanmıştır. iki başrol karakterinin ismi ashe corven ve alex corvis'tir. (corvus: latincede karga)
  • "it can't rain all the time.."*
  • kanımca kendisi gelmiş geçmiş en başarılı ve en kaotik kurgusal karakterlerden birisidir.genellikle amerikan filmlerinde karakterler tekdüze ve tahmin edilebilir davranışlarda bulunurlar ancak eric bu konudaki belki de en başarılı istisnadır.zira kendisi film boyunca gerek davranışları,gerekse filozoflara nazire edercesine yaptığı konuşmalar ile sinema tarihinin en özgün karakterleri arasına yazdırmıştır adını altından harfler ile.
  • "victims.. aren't we all ?"
  • ilkinde sanıyorum; bir solo atmıştır çatıda...

gayet hüzünlü ama gaz bir soloydu..
  • brandon lee tarafından the crow'da canlandırılan rock gitaristinin adı. adam filmin ilk 8 dakkasından sonra öler.
  • her izledigimde gözyaslarımı tutamadıgım dark ambiance'nın manifestosu olarak gordugum karizma karekter.
  • biz eric draven yerine kısaca yusuf pişkin diyoruz. bazen adını bile unutuyorum eric diyorum kendisine o derece. kendine özgü sağlam bir karakter.
  • brandon lee dışında kimse tarafından oynanmaması gereken efsane karakter . çatıda gitar çaldığı sahne unutulmazdır .

http://www.youtube.com/watch?v=0aefkjvgnbk
hesabın var mı? giriş yap