• açık açık ''yakışıklı erkek arıyorum, yolda bizi gören kızları çatır çatır çatlatmak istiyorum'' diyemeyenlerin ''kriter, elektrik'' ayağına onca talibi telef ettiği program. artık bu programa karşı öyle bir öngörü kazandım ki talip gelir gelmez ''gol olur'' tarzı saptamalar yapar ve tutturur oldum.
  • tuba isimli kimseyi beğenmez bir konuğu bulunduran programdır. kendisine talip elemanın gözlerine bakıp kırıtık birşekilde "gözlerin çok güzel, allah sahibine bağışlasın" demiştir. kimse kimseyi beğenmek zorunda değil tabi ama hiç kimseyi de beğenmiyorsan senin niyetin kısmet bulmak değil ego şişirmek olur. bu saatten sonra birini beğenirse de aldığı eleştiriler sebebiyle olacaktır. kimler istedi de vermedimcilerin platformu programdır.
  • program başlarken talibini arayanlar* ve seyircilerin neden ayakta durduklarını anlayamadığım izdivaç programı. esra erol'a saygı duruşu mu? ne yani?
  • bu programdaki gerçek kişilerin yanısıra cast ajansından toplanan kişilerin varlığı esas kalabalığı yaratandır. bizzat atv studyolarının dış kapısında konuşmalara şahit olmuşluğum vardır.
  • güzelik göreceli olsa bile zaman zaman gerçekten hoş ve güzel kızlara ev sahipliği yapan, aday ve taliplerin arasında çoğu zaman ilginç diyalogların döndüğü, içinde tam teşekküllü bir müzik grubunu da barındıran, hafta içi hergün saat 16.00 - 19.00 arası atv'de yayınlanan sunuculuğunu esra erol'un yaptığı evlilik programı.
  • reytingin an itibariyle tavan olduğu program. ahahahhhh
  • ensari bebeyimsin
  • babamın izleyip kudurduğu program. evet bunu söylemekten utanıyorum ama babam bazen bir takıyor buna, bitene kadar! bir de sinirleniyor. yahu izleme o zaman! geçen hafta anneannem bizdeydi, resmen karşılıklı oturup bir demlik çayı içtiler, bir yandan da geleni gideni çekiştirdiler. babam diyorum bak, bildiğimiz baba yani. adam kim kaç para maaş alıyor, ne iş yapıyor, kim kime talip hepsini biliyor. belgesel bulamayınca buna sarıyor. birkaç yüz gb belgesel indirip koyayım da dönüp dursun bari. kafayı yiyecek yoksa adam aslkşals

- bak bak bak, 22 yaşında kız telefon etti, üniversite son sınıftaymış, şu bıyıklı kuaföre talipmiş.
    - kuaför kim baba yaa?
    - şu kenardaki esmer olan.
    - iyi evlensin bırak hadi kanalı değiştirelim.
    - ben anlamıyorum ki bunları. hayır sen daha okulunu bitirmemişsin bir işe girmemişsin ne yapacaksın kocayı?
    - baba ben söylemek istemiyorum o kısmını hadi değiştir şu kanalı daraldım.
    - hem de öğretmen olacakmış. ailesi de çok beğenmiş adamı. nasıl ailesi varsa artık...
    - baba yüzün kızardı bak tansiyonun şekerin bir şey olacak hadi kapat şunu!
    - yok arkadaş yok, bu memlekette okula giden de gitmeyen de evlenme peşinde.
    - ya baba sana ne!!!?? kapatmazsan annemi ararım bak!
    - iyi be al - kumandayı koltuğa atar-
  • sunucudan başlayıp en son izleyiciye kadar, zeka seviyesi çok ama çok düşük olan program.

cidden bunu entellik olsun diye söylemiyorum. yada bi boku beğenmeyen sözlük yazarlarından değilim ama bu kadar acınası bir program görmedim hayatımda. programın her tarafından eziklik, arabesklik ve zeka yoksunluğu akmakta. beğenilmeyen flash tv programları yanında ntv belgeseli gibi kalmakta bu programın.

edit: bu arada izlemedim demem yalan olur. tahminimce beni evlatlık aldıklarını düşündüğüm annem tarafından her akşam yemeğinde mecburen bir doz alıyorum ve hayattan tiksinip odama kapatıyorum kendimi.
hesabın var mı? giriş yap