• "ücretsiz deneme süresi sona erdi, programı satın almak için tıklayın ya da programı sisteminizden kaldırın" tadında olmuş bu.
  • erkeklerden ziyade kızların kullandığı söz. erkeklerin hatırı sayılır kısmı yaş 30'a dayansa da her çiçekten bal alma peşindedir. 30'dan sonra ufaktan düzgün bir aile kızı bulup evlenme durumları baş gösterir. zaten ekonomik durumu iyiyse erkeğin işte maaşı sağlamsa, ya da iş yapan bir esnafsa, dairesi şusu busu varsa niyetine girdikten sonra fazla aranmaz. tipe mipe bakmadan havada kaparlar çünkü. aşk meşk yalan dolan. kızlara gelecek olursak, yaş 28 olupta doğru düzgün konuşulan biri dahi yoksa paçalar tutuşmaya başlar. gençlik ve güzellik kullanılamamış, zengin koca vaktiyle bulunup, kandırılamamıştır. evde kalacağım korkusuyla agresifleşir kız, agresifleştikçe hem yakışıklı, hem anlayışlı, hem zengin, hem karizmatik birini bulma ihtimali çok zayıflar. etrafındaki kız arkadaşlarının düğünleri olur bir bir, o düğünlerde göbek atarken içi kan ağlar, "ben de evleneceğim işte göreceksiniz" der. nitekim bu evlenen arkadaşların ortak arkadaşları falan filan derken biriyle tanıştırılır. hayallerindeki beyaz atlı prens değildir. kimdir bu? iyi kötü bir işi olan, görece pek yakışıklı sayılmayan, şanslıysa kibar ve kendi halinde biridir. bir süre görüşülüp konuşulmasının ardından kız kendi içinde bir muhasebe yapar acaba beyaz atlıyı beklemeli midir, yoksa daha zengin birini düşürebilir mi hala yoksa ayağa gelen fırsatı kaçırmamalı mıdır. eldeki kuş teorisi bir kez daha haklı çıkar. kız bu oğlanla evlenme niyetine girer ve başlıktaki cümleyi oğlana söyler. bir akrabamda aynı böyle anlattığım gibi oldu işte. onlardan gözlemlediklerimle bir kesit sunmaya çalıştım. kız kim bilir kaç yüz kez ne zaman geleceksiniz istemeye diye sordu. iş ciddileşsin diye oğlanı aile ve akrabalarla, kuzenlerle tek tek tanıştırdı. ama nişan takılana kadar belki hala daha iyisini bulabilirim diye düşünüyordu. oğlan için üzüldüm daha doğrusu onun bu halinde kendi geleceğimi gördüğüm için kendime üzüldüm.
  • tıp'tan mezun bir kız arkadaşım vardı okul bitmeye yakın artık adını mı koysak diye beni darlıyordu.

bende emin olmadan hamle yapmak istemediğimi belirttim nitekim ayrıldık. başka sebeplerden ( 2 yıllık ilişki )

sonradan farkettim ki büyük bir hatadan dönmüşüm dostlar. çünkü bir ara niyetlendim acaba zamanı mı falan diye, annemlere de konuyu açtım durum bu siz ne düşünüyorsunuz vs. diye.

eğer kendinizi hazır hissetmiyorsanız zamanın gelmesini bekleyin ( gelmeyedebilir ) ama hiçbir kızın da hayatıyla oynamayın. 4 - 5 senedir veya üstünde çıkıyorsanız yaşınızda 25 - 26 üstündeyse, sevgilinizin evlilik beklemesi kadar doğal bir şey yok.

benim evlilikle alıp veremediğim yok fakat beklentiyi arttırıp 6 sene sonra ben hazır değilim demek abes biraz.
  • şehir hatları vapurunda yapmayı planladığım kamera şakasında, karşımdaki koltukta yalnız başına oturan kadınlara durup dururken asabi bir biçimde yüksek sesle söylemeyi düşündüğüm cümle. kameraman uygun bir noktada konuşlanacak. mikrofon ise benim üzerimde olacak.

.
  • hayatının geri kalanını birleştirecek kadar sevdiğini iddia eden ruh hali ile tak diye ilişkiyi kesebilecek ruh halinin aynı anda bir bünyede olması imkansız olduğundan ya blöf yapan yada gerçekten evlenecek kadar sevmeyen kişi lafıdır.
  • kadınları "evlenilecek ve eğlenilecek kadınlar" olarak ikiye ayıranlar rica ediyorum şu cümleyi eleştirmesinler. ıkiyuzlulukleri sadece mide bulandiriyor.
    orta-doğu bataklığında kurulabilecek mantıklı cumlelerdendir.
  • durumun vahametini anlıyo musunuz sevgili sözlük. mevzu sen diilsin yani. amaç evlenmek. gidiyosak gidelim, gelmiyosan başkasıla gidicem demenin bir başka versiyonu. lafım erkeklere, olm sizi punduna getirecek hali hazırda pusuda bekleyen onlarca kadın var. en ufak hatanızda nikahı basacak kadınlar. acımasız ve zalim. nasıl meydana geldiğini bilmediğiniz bi kavganın sonunda evlilik kararı alan hemcinslerim, olm yol yakınken dönün bence. it's a trap. hiçbişi için geç değildir. 2013 tüik verilerine göre boşanmaların %40,3'ü evliliğin ilk beş yılında gerçekleşiyor. zaten boşanacaksınız. hatun çocuğu da alıp gidecek.

bi kadının aklından geçenlerin özetidir.
  • uzun süredir beraber olan çiftlerde, kadının erkeğe resti çekmek için kullandığı cümledir. gözlemlerime göre bunu söyleyen arkadaşlarımın hepsi şu an evli. *

kendime not: şimdi çaktın mı köfteyi?
  • bunu diyen hatun kişi ise, böylesi bir söylem yerine güzel bir evlenme teklif etse olay her türlü çözülür.

bu söylemdeki kişinin cinsiyetinden bağımsız olarak sorun kişinin evlenmek istemesi değil karşısındakinin evlenmek istemeyi istemesidir.
hesabın var mı? giriş yap