şükela:  tümü | bugün
  • çocuk yapmak. bir de ailenin büyükleri tavsiye veriyor bunu..
  • üşenmemiş yazmışsın, ben de okumak gibi bir gaflete düştüm.
    üzdün.
  • (bkz: çocuk.)

çocuk yapın düzelir.
  • ex'im büyücü hocaya gitmişti. evimizin koridorlatına okunmuş tuz falan dökmeye başlamıştı.
    bana yedirip içirdiklerini düşünmek bile istemiyorum.
  • -"hamileyim!"
    -saçmalama, ısrar etme mahmut bitti bu iş.
  • cocuk diyenlerin dinlenilmemesi gereken konu. yavrucaklar mutsuz evliliklerde harap oluyor. bir suru sorunlu birey topluma karisiyor. sakin!
  • annem saçlarını iğrenç bir mor kırmızı geçişli renge boyatmış, iğrenç bir kesimle adeta anne imajını sarsmıştı. şimdi o fotoğraflara bakınca annem, ne yapmışsın kendine diyorum.

ve şimdi düşününce neye yaradı annem 38 yıllık evlilik bir anda bitti; hatta bitemedi, bitirmeyi bile beceremediniz diyorum.

kurtarılacak duruma düşen kaç evlilik kurtulmuştur gerçekten acep?
  • yazılmış ama bir daha okuyun.
    çocuk yapmayın da ne yapıyorsanız yapın.
  • evliliği kurtarma düşünceleri başladıysa o iş zaten çoktan bitmiştir. boşa çabalamayın boşanın. geçmiş olsun.
  • "bi acip kapayin, belki duzelir!"

cocukla duzeltebileceklerini dusunenlere dehset icerisinde bakiyorum. uzgunum, ama mutsuz evliliklere dogmus ve mutsuz olarak buyumus cocuklari okullarda egitmek gercekten en zor olani.

ergen benmerkezciligi ile ugrasabilirsiniz, egoist ya da narsist ile de ugrasabilirsiniz ancak mutsuz, sevilmemis, 'degerim ne ki?' minvalinde sorularla beynini mesgul edenle daha cok ugrasmaniz gerekir.

o yuzden yapmayin. cocuk, oyun hamuru degildir. hele ki, evlilik kurtaran hic degildir.