şükela:  tümü | bugün
 • destek olunması gereken çalışanlara sahip, resmi olmayan iflasını birkaç gün önce açıklamış 50 yıllık alüminyum firmasıdır. bu insanlara yazıktır günahtır.

  https://www.google.com.tr/…2=zcz9at0d8vchx9acena1fg
  http://www.borsagundem.com/…isleme-kapatildi/392137
  http://www.haberler.com/…a-bekliyor-5048553-haberi/

  ve daha birçoğu...
 • (bkz: sedat aloğlu)
 • işçilerinin tamamını tazminatsız işten çıkartan fabrika. işçileri bugün gebze çarşı meydanında haklarını aramak için eylem yapmaktalar. kendilerine destek verilmeli ve hakları ellerinden alınmamalı. (bkz: diren feniş işçisi)
 • üretimini durduran fabrika. 350 işçi 6 eylül günü fabrikayı işgal ettiler ve hala haklarını bekliyorlar. 3 aydır maaşlarını da alamayan 520 kadar çalışan 6 eylülden beri ,gelen icra memurlarını da içeri sokmayarak , bekleyişlerine devam ediyorlar.

  http://www.sendika.org/…-aluminyumda-isgal-suruyor/

  http://www.kocaeligercek.net/…fabrikaya-sokmad.html

  http://dgd-sen.org/…luminyum-iscisi-yalniz-degildir

  http://birgun.net/…i--haklari-icin-yurudu-4236.html

  fabrika işçileri , 2001'den beri düzenli olarak maaş alamadıkları için 2012 yılında kısmi grev halindeydiler. ilgili haber aşağıdan okunabilir.

  http://haber.sol.org.tr/…cileri-grevde-haberi-64102
 • ülkenin en büyük alüminyum fabrikalarından birisiyken birdenbire iflas ettiğini düşünmek biraz saflık olur diye düşünüyorum.

  sendikacılık sektöründe olan herkes; bu iflasın ne şekilde gerçekleştiğini, hükümetin bir projesi olduğunu, sedat aloğlu'nun bu işten hiçbir zarar görmediğini hatta servetine servet kattığını, işçi sendikası ile işveren sendikasının birlikte hareket ederek işçileri oyaladığını, assan alüminyum'un bütün aktifleri ve pasifleriyle şirketi satın almak istediğini ancak sedat aloğlu'nun bunu kabul etmediğini...

  kısacası kazın ayağı öyle değil arkadaşlar...zaten tazminatlar bir tarafa aylardır ücret almadılar ve işçi sendikası tarafından orada tutuluyorlar. orada durmak o işçilere hiçbir şey kazandırmıyor hatta kaybettiriyor.

  biran evvel hepsinin iş ve geçim derdine çare bulması gerekiyor, işin kalan kısmının kılıfı hazır zaten. orada bekleseler de beklemeseler de iflas masasına yazılıp alacaklarını ancak kısmen alabilecekler, sonuç değişmeyecek.
 • bir tarafta asrın liderinin açtığı asrın projesi diğer tarafta 1 saat mesafede en temel hakkını, emeğinin karşılığını alamayan insanlar. medeni olmak, süper gelişmiş olmak için illa denizin altından tren geçirmek, milyar dolarlar harcamak gerekmiyor sanki..
 • an itibariyle işçileri mediyeköy'de yolun bir kısmını kapatarak yürüyüş yapmaktadır. çevik kuvvet de peşlerinden koşturuyordu.
 • düştüğü durum gerçekten inanılamayacak olan alüminyum üretim fabrikasıdır.
  ülkemizde günümüz metal sanayi için üretim/ihracat oranı en yüksek metal olan alüminyumu üretip de batmak gerçekten beceri isteyen bir iş. hemde bu işi ekstrüzyonyöntemi ile yapacaksın, alüminyum profilde rakibin assan alüminyumgibi bir dev bile olmayacak ve neredeyse tüm alaşımları katma değerli sayılabilecek alümimyum ile içli dışlı olacaksın ve yinede bu hallere düşeceksin. gerçekten başlarına kötü bişey gelmiş olmalı yoksa kurumsallığa bu kadar yakın bir firmanın doğru danışmanlıklar alarak çok daha iyi seviyelere gelmesi gerekirdi.
  ülkemiz önemli bir sanayi kuruluşunu kaybetti ama umarım en azından feniş alüminyum işçileri hakkettiklerini alabilirler.