• açılan filme senin verdiğin kadar önem vermiyordur.. sen orda sahneler için diyaloglar için yanıp tutuşurken o arkadaşıyla mesajlaşmayı sosyal medyada takılmayı tercih ediyordur.. sinir bozucu bir durum..
  • biriyle izlerken en nefret ettiğim davranışlardan biri bu. özellikle de sevdiğim bir filmi izletmeye çalışıyorsam. büyük saygısızlık. sevdiklerinize bunu yapmayın.

tanım olmamış. saygısız insandır.
  • özellikle bir başka insanla film izlerken o kişi telefonunu kurcaliyor, filme odaklanmiyor ise birkaç kez durumu belli edecek hareketlerde bulunuyorum fakat hala gözü telefondaysa bunu saygısızlık olarak kabul ediyorum. bir daha o insan yalvar yakar olsa onunla oturup bir halt izlemem.
  • en nefret ettiğim insan davranışlarında liste başını zorlar bu. psikolojini hazırlamışsındır, işten güçten arda kalan 2 saati güzel bir filme ayırmak istersin. bu arkadaşlar senin bütün seyir zevkinin içine sıçar. film boyunca telefonunu kurcalar durur, çok mu zor karşıdakine film izlediğini söylemek? bu kadar mı anlayışsızsın delüganlı?

bunun bir de sürekli soru soran versiyonu vardır. e izle o zaman soru soracağına izlemeyeceksen de müsade et biz izleyelim.
  • film izlerken çok boş gibi hissediyorum. çok yanlış bir düşünce fakat ek bişeyler daha yapmam gerekiyor gibi hissediyorum :( odaklanamayan insandır, dikkatsiz insandır.
  • sevgili eşimdir kendisi ama çok tatlıdır.
  • eğer filmi ben açmışsam kendime hakaret olarak algılarım

(bkz: adabı vardır film izlemenin...)
  • özellikle son yıllarda hangi film olursa olsun telefonu elimden atamıyorum. bok var sanki o instagram'da ya da ekşi sözlük'te.
    mesela şu an (bkz: the walking dead) izliyorum sözde. peh…
  • kendisi ile bir daha film izlememem ile sonuçlanır.

ayrıca acilen tedavi olması gereklidir.
  • filmden sıkıldığımda fakat kapatmaya da kıyamadığımda yaptığım eylem.
hesabın var mı? giriş yap