• idealist genç bir dr arkadaşın kurucusu olduğu sağlık, spor, beslenme, aslında kısaca daha sağlıklı bir yaşam adına çok faydalı ve rafine bilgiler bulacağınız bir site. rafine diyorum, zira bilgi kirliliğinin en fazla olduğu konular bu konular. bir doktorun kurucusu olduğu ve bilgilerini paylaştığı bir site fitekran.comdaha ayrı bir güven veriyor insana. ayrıca (bkz: ismail can çiftçi)
  • adamı yumak görmüş kedi gibi çılgına çeviren site. yazılarının içinde diğer yazılarına refere ettiği linklere tıklayıp aman onları da okuyayım derken kendinizi bir anda tonla faideli bilginin içinde buluyorsunuz. ulan onu mu bunu mu derken bir de bakmışsın okunacaklar kitap boyutuna ulaşmış. sitedeki bilgiler salağa anlatır gibi yazıldığından yabancı bir yere gelmiş hissiyatına da kapılmıyorsunuz. bu kadar bedava iyilik karşısında tam adama en kallavisinden iskender ısmarlayasınız gelmişken 4. günün şafağında doğudan birden gandalf beliriveriyor. sitesinin hakkımızda kısmında yazdıklarını okumak bile insanı doğru yerde olduğuna ikna etmek için yetiyor. dileyen macfit'in bloguyla kombo da yapabilir.

özetle: okuyun, okutun, insanların bir şekilde buraya ulaşmasını sağlayın.

edit: bağlantılı olarak >> (bkz: #66536092)
  • güzel bi site şüphesiz.

hemen hemen tüm gıdalara sağlık skoru vermiş, 10 üzerinden puanlamış hepsini.

mesela baklavaya 2 vermiş. fındığa 6 vermiş, bademe 10 vermiş vb. ceviz sekizde kalmış. evet komple kuruyemişlere baktım asdf.

bu besinlerin hepsinin puanlarına göre sıralandığı bir sayfa var mı acaba? ve mesela neden badem 10 oluyor da fındık 6 oluyor; kime göre neye göre. ananasa 8 vermişsiniz 2 puanı nereden kırdınız hocam :)

bu konularda biraz daha açıklayıcı olsa iyi olur. tam listeyi de görebilsek daha iyi olacak.
  • spor salonunda ki tüm hocalarıma tek tek anlatıp ,takip etmelerini tavsiye ettiğim çok faydalı site. spor,sağlık,beslenme, egzersiz dünyası kadar, her kafadan ayrı bir sesin çıktığı başka bir dünya yoktur. her spor hocası ya da her diyetisyen, aynı konu hakkında farklı bir şey söylüyor. ama nihayet burda ,merak ettiğimiz pek çok konu , araştırmalar ve deneyler referans gösterilerek anlatılıyor. mesela tabata protokolünü bu kadar ayrıntılı olarak başka yerde bulamamıştım. diyette plato dönemi de çok detaylı anlatılmış. ellerine sağlık (bkz: ismail can çiftçi)
  • ya bu site öyle bir iste ki daha kimse ketojenik diyet nedir bilmezken bu site nasıl yapılır ne faydası vardır diye anlatıyordu.
  • sağlıktan pek dem vurulmuş ama rastgele baktığım besin değerlerinin hiçbirinde sodyum oranı yok. o sodyum ki insan sağlığını vezir de eder, rezil de eder. ha, "ben, sıfır beden isteyip instagram'a fotoğraf koyanlar için site açtım. bir de kaslarını şişirmek isteyenlere hitap ediyorum." diyor olabilir ama sodyum onlar için de önemli.
  • puanlama sistemini tam anlamadığım site.

mesela bütün çiğ sebzeler on puan, bulgur on puan ama kısır altı puan.

niye lan?
  • turkce kaynak olarak en dogru ve kanita dayali bilgiler bulunan fitness sitesi. kurucusu olan genc doktor arkadas oldukca sempatik ve ozverili gorunuyor. arkadasin eline saglik diyip siteyi takibe aliyorum.
  • bircok yerde artik sik gordugum bir isim oldu fitekran. durusu ve yapisi ile takip edilesi.
hesabın var mı? giriş yap