• yurdum kendilerince a$mi$ olayi bitirmi$ erkeklerinin tum du$unebilen ve/veya kendilerini got edebilen kadinlara yapi$tirdiklari etiket ce$idi.

sevi$mekle akil alindigini dusunduklerinden olsa gerek...
  • cinsel anlamda souk kadinnara hitap sekli.
  • zührevi olmaktan çok psikolojik bir hastalık. cinsel ilişkiden zevk alamama durumu. önemli belirtisi iş bitimi 'bitti mi' sorusudur
  • hatirlanmak istemeyecek kadar kotu bir ili$kiden sonra kadinin icinde bulundugu / hissettigi ruh halinin ozeti... ilk a$ki gelse dokunmasini istememeye varan bir korku ve savunma duygusunun ismi... bunu becerebilen erkekleri de ayrica tebrik etmekte fayda var..
  • tecavuz ve duygusal tecavuz hallerinden sonra bi kadinin kendini koruma amacli kendine ordugu duvarin adi..
  • halen ilk verdiği adam wardır kafasında... ya da ilk alan... "iyi mi ediyorum kötü mü ediyorum" diye düşünürken, her şey o arada olur biter, bir ilk adam boşa gitmiştir, şimdi de bir "şimdiki" adam boşa gidiyordur...

her kadın zaman zaman; karşısındaki ya da içine girmeye çalışan erkeğe göre frijit olur, ondan sonra abartır, sonuna gelir, düşüncesizce verir, verir de verir oyuna, numaraya kendini, geride bir sürü soğumuş, bıkmış erkek bırakır...
  • psikolojik bir travma akabinde gerceklesen ve akut bir durum olmaktan ote kronik seyreden bir haldir.yani sevgiliniz size vermiyorsa frijit degil isteksizdir.
    frijit kadinda erkege karsi cinsel cekim olmaz, yukumluluk geregi yerine getirmesi beklendigi hallerde vaginismus(kilitlenme degil, canakkale gecilmez) gozumlenir, kayganlasma olusmaz ve tedavi edilmedigi hallerde ikinci bir emre kadar dyspareuniaya sebebiyet verir.
  • (bkz: amelie)
hesabın var mı? giriş yap