26836 entry daha
  • fire and ice adın da bir tease geldi şuan
  • donmuş bir kurt, donmuş bir ejderha ve yanan bir aslan. bunun ne anlama geldiğini merak ediyorum? teoriler başlasın!
  • gece vakti, final sezonundan bir esinti ile kendini hatırlatan efsanevi dizi.
  • son sezonun küçük bir özetiydi adeta. başarılı bir ilk teaser sunmuşlar.
  • 8. sezonda babaların savası dönecek belli ki. hadi hayırlısı!
  • yeni sezon öncesi çok güzel bir teaser yayınlamış dizi.

(bkz: winter has come)

darısı the winds of winter'ın başına.
  • bir bok anlatmayan ama yinede heyecanladıran teaser.
    serinin adı neden buz ve ateşin sarkısı bu sene gözümüze soka soka anlatmalari dileğiyle.
  • hakkında yeni bir teaser yayınlanmış dizi.

biraz inceleme yapalım.
    --- spoiler ---

..
    --- spoiler ---
    hepimiz hatırlayalım. son sezon son sahne...
    night king öldürdüğü ejderha ile duvarı yıkmış ve ölüler ordusuyla kuzey topraklarına giriş yapmıştı. teaser'ın ilk sahnelerinde gördüğümüz gibi night king ordusu ile kuzeye ilerliyor. harita üzerinde toprak bir sis bulutu içerisinde buza dönüşüyor. ve arkasından donmuş bir kurt görüyoruz.
    bildiğimiz gibi jon snow, night king'e karşı ilk savunmayı kuzeyde yapmak istiyordu. kral seçildikten sonra emrindeki bütün lordlara herkes çalışacak ve eğitilecek emrini vermişti. ancak teaser'a göre bu çok mümkün olmamış. çünkü kuzey sis ve buzun etkisi altında kalmış görünüyor. sanırım winterfell düşmüş ve night king kuzeydeki savaşı kazanmış. daenerys orada değil mi diye sormayın. daenerys ejderha kayasında.
    ilerleyen saniyelerde sis ve buz ilerlemeye devam ediyor. ve donmuş bir ejderha görüyoruz. burada night king'in ejderhasına atıfta bulunuyor olabilirler. zira diğer iki ejderha da ölürse neler olabilir hayal dahi edemiyorum.
    ve sonra haritanın diğer ucundan alevler yükseliyor. kızıl kalenin olduğu yerden alevler yükselerek lannister hanesinin arması olan aslanı alevler içerisine alıyor. yani şunu düşünebiliriz. daenerys, lannister'ların sonunu getirmiş ve daha sonra night king'le uğraşmak için plan değiştirmiş olabilir.
    daha sonra, ilerleyen alev ve buz haritanın ortasında birleşiyorlar ve ortalarından bir karaltı yükseliyor. ben bunu ejderha camına benzettim. ejderha camından bir duvar veya ölüler ordusunu durdurmak için büyük bir tahkimat kurulmuş olabilir. ve dizi yapımcılarının vadettiği dizi tarihinin en büyük savaşları burada geçecek gibi duruyor.
    --- spoiler ---

..
    --- spoiler ---

tabi bunlar tamamen tahmin. bunlar olmayabilir. belki daha fazlası da olabilir. yeni teaserlar bekleyeceğiz...

edit: eklemeyi unutmuşum. olayların yaşandığı masa ejderha kayasındaki savaş masası.

edit 2: jaime lannister'ın azor ahai olma ihtimaline değinilmiş. olabilir. kehanete göre, elleri altın kaplı adam sevdiği kadını kılıçla öldürecek ve lightbringer'ı ortaya çıkaracak. jaime, cersei'nin kalbine kılıç saplayıp onu öldürebilir ve azor ahai olabilir. ancak ben farklı düşünüyorum.
    bir şekilde jon snow daenerys'i öldürmek zorunda kalacak ve ölülerle verilen büyük savaşta azor ahai olacak. tek bir adama bu kadar fazla görev yüklerler mi ? neden olmasın.. zaten bütün hayatını piç olarak geçirdi. duvarda lord commander seçildi. öldü, geri geldi. kuzeyin kralı seçildi. yetmiyormuş gibi targaryen olduğunu öğrendik. demir tahtın varisi oldu. neden azor ahai olmasın ?
  • --- season 8 dragonstone teaser spoiler ---
    ateş ile buz feci bir şekilde çarpışıyor ve onlara karşı koymaya çalışanlar bir bir taş oluyor arkadaşlar. hiç beğenmedim. böyle dizi olmaz olsun.
    --- season 8 dragonstone teaser spoiler ---

tanım: spoiler vermek için yandığımız, hunharca eleştirmek için kıvrandığımız dizi.
  • yeni teaser yayınladılar. ortalık fena karışıcak yine belli gelsin artık nisan ayı
15454 entry daha
hesabın var mı? giriş yap