şükela:  tümü | bugün
 • ihalesi 27 temmuz 2015 tarihinde sonuçlanan metro hattı.
 • proje calismalarina baslandigi duyurulan metro hatti.

  buraya sifirdan metro yapmak yerine basaksehir'deki metroyu uzatmak daha kolay olmaz miydi?
 • kesinlikle yetmeyecek olan metro hattidir. proje müthiş ama 3. havalimanı için şehre tek metro bağlantısı komik olur. havalimanindan bakırköy/yenibosna metro hattı da açılmalı.
 • hem 3. havalimanı hemde metro hattı derken bu işi benim torunlarım görebilirse onlar adına mutlu olacağım metro hattı.
 • çılgınlar gibi zarar yazacak proje. ama o zamana kadar kim öle kim kala şimdilik oylar gelsin sorun yok bunlar için. havalimanı inşaatı zaten komediye döndü.

  şehrin göbeğinden 50 km uzakta havalimanı yap buna istanbul'da de, sonra bir de metro yap amk. zekaya bak.

  edit; hırsız abilerinden öğrendikleriyle bilmişlik taslayan mal kardeşler, yine ustaları gibi yurtdışı örnekleri göstererek eleştiri yapmış. lan örneğini sikeyim, atatürk havalimanı yetmiyor deyip, avrupa yakası için bile anasının nikahında olan sabiha gökçen'den daha uzak bir yere havalimanı yapıyorsun. örneğinizi sikeyim sizin.

  size zaten hem türkiye'de, hem dünyada mevcut büyüklüğe oranla yolcu kapasitelerini karşılaştırmak, hava sahası nedir onu anlatmak, mevcut havalimanlarının ne kadarının dolgu olduğunu anlatmak çok büyük iş, siz en iyisi yalamaya devam edin, elinize verilmiş cümlelerle takılın. denize havalimanları kurup "orgi" diye isim koyabilen adamları yaladığı halde hala mevcut havalimanlarının genişletilemeyeceğini savunabilen aklınızı seveyim sizin. bırak genişletmeyi, git bak büyüklüğe göre kıyasla örnek verdiğin havalimanlarını..
 • olması gereken şangay havalimanı hattında kullanılan max hız 431 km olan maglev.

  https://en.wikipedia.org/…iki/shanghai_maglev_train
 • şanghay'da kullanılan maglev hattı şehrin göbeğini gitmediği için insanlar eleştiriyor ve de çok pahalı. şanghay'da insanlar hala normal metro hattı ile şehir merkezine gidiyor. istanbul'da böyle bir şey yapılırsa şehrin göbeğine gitmesi lazım ki bir işe yarasın ama yapılacağını sanmam :/

  onun dışında şehir göbeğindeki havalimanı yetmediği için yenisinin yapılıyor oluşunu insanlar unutuyor sanırım. 50km uzağa havalimanı yapılıyor diye eleştirmek, cehaletten başka bir şey değildir. o halde italyan'lar süper salak çünkü malpenza havalimanı şehrin 60km dışında :(
 • anladığım kadarıyla
  2016-2018 arasında aşağıdaki istasyonların
  . gayrettepe
  . kağıthane
  . kemerburgaz
  . göktürk
  . ihsaniye
  . 3. havalimanı / 2
  . 3. havalimanı / 1

  2018-2021 arasında aşağıdaki istasyonların yapılacağı hat.
  . aravutköy / 1
  . arnavutköy / 2
  . kayaşehir metrokent
  . olimpiyatköy
  . halkalı etap stadı
  . halkalı

  kaynak
 • havalimanı ile eş zamanlı olarak bitirilmesi gereken proje.
  aksi takdirde birçok insan havalimanında mahsur kalır ya da
  otobüste (hat konulursa) perişan olur.
  taksi ile şehir merkezine gelmek kaç lira yazar hiç bilemiyorum.
  o da ayrı bir perişanlık olur.
  özetle, metronun havalimanından önce bitmesi şart.